112 28 lut 15:16 | Redaktor
1032 przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości ujawniono w jeden dzień

fot. ilustracyjna Pixabay

Wczoraj, 27 lutego od godz. 6.00 do 22.00, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego została przeprowadzona policyjna akcja ,,Prędkość”.

Podczas działań, funkcjonariusze skupiali się szczególnie na kontroli prędkości, zwłaszcza gdy była ona przekraczana przez kierowców na terenach zabudowanych.

Celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Poza kontrolą prędkości sprawdzane były również: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

- Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała. W działaniach wzięło udział 303 policjantów ruchu drogowego oraz 11 policjantów innych komórek. Skontrolowanych zostało 2198 pojazdów i ujawniono 1032 przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci podczas działań ujawnili także 2 osoby poszukiwane – poinformował o akcji i jej wynikach asp. Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na podst. inf. prasowej WRD KWP w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor