112 17 lut 12:13 | Redaktor
8-miesięczne dziecko w szpitalu. Matce postawiono zarzuty znęcania się

fot. Policja Nakło nad Notecią

Do bydgoskiego szpitala w miniony piątek 14 lutego trafiło 8-miesięczne dziecko. Chłopczyk miał obrażenia ciała. Matce przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-miesięcznym synem i 4 letnią córką.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala po interwencji dzielnicowego oraz asystenta rodziny. Nakielska policja wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do powstania obrażeń u 8-miesięcznego chłopca.

16 lutego nakielski sąd zdecydował o aresztowaniu 25-letniej matki, jest podejrzenie o znęcanie się nad 8-miesięcznym synem, który z urazami kończyn dolnych i górnych jest hospitalizowany. W Mroczy natomiast został zatrzymany jej 28-letni konkubent matki. Biegły ma określić kiedy powstały obrażenia u dziecka i w jaki sposób powstały. Matka chłopca twierdzi, że spadło ono z kanapy.

- Materiały zgromadzone w sprawie przez policję zostały wczoraj, 16 lutego przekazane do oceny prokuratorowi, który zdecydował o przedstawieniu kobiecie zarzutów znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-miesięcznym synem i 4 letnią córką. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, na którym zapadła decyzja, że 25-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Dzisiaj, 17 lutego zapadną dalsze decyzje w sprawie zatrzymanego 28-latka – poinformowała podkom. Justyna Andrzejewska z KPP Nakło nad Notecią.

źrodło: KPP Nakło nad Notecią

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor