112 23 maj 2019 | Redaktor
Narkotyki miał w kieszeni i tapczanie

fot. Policja

22-letni mieszkaniec Koronowa odpowie za posiadanie narkotyków. Policjanci zatrzymali go nieopodal jego miejsca zamieszkania. Zabezpieczyli należącą do niego amfetaminę i marihuanę.

Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że mieszkaniec Koronowa w miejscu zamieszkania posiada narkotyki. By to potwierdzić, pojechali w środę (22 maja) do jego miejsca zamieszkania. Gdy tam dotarli zauważyli idącego ulicą podejrzewanego mężczyznę. Ten jednak na widok policjantów szybko zmienił kierunek i nie reagował na ich polecenia. Był agresywny i wulgarny. Na nic się to zdało. 22-latek został zatrzymany.

Przeszukując pokój mundurowi ujawnili, ukryte w kieszeni jego kurtki, pięć woreczków strunowych z zawartością białego proszku oraz trzy z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest amfetamina i marihuana. Po ujawnieniu narkotyków policjanci kontynuowali przeszukanie. Swoje kroki skierowali do pomieszczenia gospodarczego przynależnego do mieszkania. Tam nie ujawnili substancji zabronionych. Wiedzieli jednak, że narkotyków musi być więcej. Ich uwagę zwrócił stojący na zewnątrz, przykryty plandeką, tapczan, w którego wnętrzu ukryty był plastikowy pojemnik z białym proszkiem. Badanie potwierdziło, że jest to ponad 60 gramów amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli tam wagę elektroniczną,„strunówki”, telefon komórkowy oraz pieniądze.

22-letni mieszkaniec Koronowa, zanim trafił do policyjnej izby zatrzymań, usłyszał zarzuty posiadania zabronionych substancji psychoaktywnych. Okazało się też, że jest poszukiwany przez bydgoski sąd do osadzenia w areszcie lub zakładzie karnym. Z tego też względu w środę (23 maja) został przewieziony do bydgoskiego aresztu śledczego.

Źródło: KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor