112 26 mar 12:52 | Redaktor
Osiemnastolatkowie wpadli na kradzieży paliwa [VIDEO]

fot. Policja

Złodzieje oleju napędowego, maszyn budowlanych i autobusu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policy z Wąbrzeźna. Proceder ten uprawiali od kilku miesięcy.

- Od listopada ubiegłego roku na terenie gmin Książki i Dębowa Łąka w powiecie wąbrzeskim, doszło do kilku kradzieży paliwa ze zbiorników sprzętu budowlanego i autobusów – poinformował mł. asp. Krzysztof Świerczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie

Trzech podejrzewanych mężczyzn w wieku 18 lat zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. Są to mieszkańcy powiatów brodnickiego i wąbrzeskiego. Sprawcy zostali złapani w momencie, gdy w godzinach nocnych włamywali się do kolejnego zbiornika z paliwem.

- Zatrzymany został również paser, 25-letni mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego, który kupował całe skradzione paliwo – dodaje  mł. asp. Krzysztof Świerczyńsk

Trzej osiemnastolatkowie usłyszeli już  zarzuty kradzieży z włamaniem. Skradzionych zostało prawie 1000 litrów oleju napędowego o wartości ponad 4 700 zł. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

25-latek natomiast może spodziewać się kary do 5 lat więzienia za świadome kupno kradzionego paliwa.

video: Policja w Wabrzeźnie

Źródło: na podst. inf. prasowej Policji w Wąbrzeźnie

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor