112 27 cze 09:32 | Redaktor
Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku trafił do aresztu

fot. Pomoc Drogowa J & J Hejnowicz s.c. Toruń 24h

24-letni kierowca bmw został aresztowany na dwa miesiące. Jest podejrzany o spowodowanie wypadku w Małej Nieszawce, w którym ucierpiała czteroosobowa rodzina: 43-letni mężczyzna zginał, jego żona trafiła do szpitala, a ich dwoje dzieci pod opiekę rodziny.

fot. Pomoc Drogowa J & J Hejnowicz s.c. Toruń 24h

Przypomnijmy, w minioną sobotę (22 czerwca) tuż po godz. 23.00 na drodze ekspresowej S-10 w miejscowości Mała Nieszawka pod Toruniem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących przy tym zdarzeniu wynika, że 24-letni kierowca bmw jadąc od strony Bydgoszczy w kierunku Torunia podczas wykonywania manewru wyprzedzania volkswagena polo zjechał na przeciwny pas ruchu przekraczając linię podwójną ciągłą. Wtedy doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem opel astra.

Na miejscu wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego pracował prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń-Centrum.  Kierowca  bmw, pochodzący z województwa mazowieckiego, trafił do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

fot. Policja

We wtorek 25 czerwca policjanci z Wydziału Kryminalnego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód podejrzanego o doprowadzenie do  sobotniego wypadku w Małej Nieszawce. Śledczy z  toruńskiej  komendy wnioskowali do prokuratorów o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił stanowisko śledczych i aresztował mężczyzną na najbliższe dwa miesiące. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Policjanci nadal apelują do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w tej sprawie i  proszą o pilny osobisty  kontakt z Komendą Miejską Policji w Toruniu ul. Grudziądzka 17  lub telefoniczny z  dyżurnym (56) 641 23 68 lub 69 bądź z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Toruniu pod numerem (56) 641 26 07 lub 09.

Źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor