112 6 mar 14:45 | Redaktor
Właściciele agencji towarzyskiej, która działała na Wyżynach, zatrzymani [VIDEO]

fot. z video PKW z Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy ustalili, że w jednym z domów na osiedlu Wyżyny może znajdować się agencja towarzyska.

- Sprawa zaczęła się od policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, którzy ustalili, że w jednym w domów w Bydgoszczy może działać agencja towarzyska, której właściciele czerpią korzyści z prostytucji poprzez ułatwianie nierządu oraz dzielenie się z kobietami, które tam „pracowały” zarobkiem w proporcjach 50/50% - poinformowała mł. insp. Monika Chlebicz
z Komendanty Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Agencję towarzyską, która działała wynajętym domu zlikwidowano. Funkcjonariusze zatrzymali jej właścicieli i współpracującego z nimi kierowcę, który to ułatwiał. Wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące.

- Właściciele agencji, oprócz zabierania kobietom części zarobków, zamieszczali ogłoszenia na portalu internetowym, zorganizowali lokal oraz zapewniali transport, a nawet środki higieny – dodaje rzecznik prasowy KWP Bydgoszcz.

Na chwilę obecną ustalono, że w agencji „usługi” oferowane były przynajmniej przez 6 kobiet. Jeden z taksówkarzy brał udział w procederze, doworząc klientów do agencji, a do tego werbował kobiety do tego typu zajęcia. Śledczy zebrali dowody na to, że agencja ta działała przynajmniej od roku i stanowiła stałe źródło dochodu dla prowadzących ją.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ogłosił zarzuty dotyczące tego procederu trzem osobom: 43-latkowi, 53-latkowi oraz 37-latkowi. Sąd zadecydował, że zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

video: KWP Bydgoszcz

Źródło: na podst. inf. prasowej KWP z Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor