112 27 maj 2019 | Redaktor
 Zamaskowany mężczyzna zaatakował pracowniczkę szkoły

fot. Anna Kopeć, materiał ilustracyjny

W poniedziałek (27 maja) o 10.00 policjanci dostali wezwanie do szkoły w Brześciu Kujawskim (pow. włocławski). Do środka wszedł zamaskowany młody mężczyzna z petardami i nieustalonym jeszcze rodzajem broni.

Mężczyzna, wchodząc, wrzucił petardy hukowe, a następnie użył broni w stosunku do pracowniczki szkoły, woźnej. Jak wstępnie przekazano policjantom, kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających jej życiu. Od petard ranna została także 11-letnia uczennica. Rany nie zagrażają życiu dziecka.

Mężczyzna został obezwładniony przez pracownika szkoły, po czym przekazany przybyłym policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń, która poddana zostanie badaniom mającym ustalić jej rodzaj.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia, a także wyjaśniać będą motyw zachowania mężczyzny. Jak podała dla TVP Info rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej podinspektor Monika Chlebicz, napastnikiem był 18-letni dawny uczeń szkoły. 

W związku ze strzelaniną starostwo powiatowe we Włocławku uruchomiło specjalną infolinię dla poszkodowanych 533 609 701. Na miejsce przybył także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. 

źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor