112 27 mar 12:21 | Redaktor
Zapach palonej marihuany doprowadził policjantów do jednego z mieszkań

fot. ilustracyjne Pixabay

Dyżurny funkcjonariusz z dzielnicy Śródmieście otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków czuć od strony balkonu zapach palonej marihuany. Dokładne źródło specyficznego zapachu nie było znane.

Przybyły na miejsce patrol sprawdził klatki schodowe w budynku, na jednej z nich dało się wyczuć charakterystyczny zapach palonej rośliny, który zaprowadził policjantów pod drzwi jednego z mieszkań. Przebywający w nim 22-letni mężczyzna i starsza od niego o rok kobieta mieli związek z narkotykami.

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkania oraz przynależnej komórki lokatorskiej funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki z ponad 100 gramami suszu roślinnego. Substancje zostały przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Przeprowadzone badania potwierdziły, że jest to marihuana - poinformowała podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani, po czym trafili do policyjnej izby zatrzymań. Na podstawie zgromadzanego materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 26 marca br. prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował policyjny dozór wobec kobiety i mężczyzny.

Źródło: na podst. inf. prasowej KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor