Religia 28 maj 07:20 | mk

W najbliższą niedzielę (31 maja) w Kościele świętowane jest Zesłanie Ducha Świętego. Bydgoskie wspólnoty zapraszają na modlitewne czuwania w wigilię tej uroczystości. Część z nich będzie transmitowana on-line.

W Sanktuarium Matki Boże Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5), w sobotę (30 maja) o godz. 20.00 rozpocznie się trwające do północy czuwanie pt. „Jedno w Nim”. 

- W programie: odnowienie darów sakramentu bierzmowania, konferencje, śpiew, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, wspólne wielbienie Boga - zapowiadają organizatorzy, Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”.  Całość zakończy Eucharystia o godz. 24.00.

mat. organizatorów

W Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2) po wieczornej Mszy świętej (już niedzielnej) zaplanowano modlitwę różańcową z udziałem wspólnot z parafii. O 21.00 odbędzie się apel jasnogórski. Po nim poszczególne etapy czuwania (modlitwę uwielbienia i wstawienniczą, świadectwa) poprowadzą bydgoska wspólnota Magnificat i goście z Torunia: Królewskie Dziedzińce. 

Dopuszczalna liczba uczestników to 300 osób. 

mat. organizatorów

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to święto patronalne Zgromadzenia Ducha Świętego (Al. Jana Pawła II 117). Tradycyjnie poprzedzi je „Noc 7 Cudów”, w tym roku transmitowana on-line.

- W kościele obecne będą przede wszystkim osoby zaangażowane w przygotowanie czuwania, dlatego też serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w transmisji na żywo, którą będzie można śledzić na Facebooku i YouTubie - zapowiadają duchacze na swojej stronie. Będą rozważania, świadectwa, śpiew i czas na osobistą modlitwę. O północy odprawiona zostanie Msza święta.

mk Autor