Religia 19 sty 2018 | Redaktor
Głosy pilnie poszukiwane. Pierwsze próby Muzycznej Drogi Krzyżowej

Można jeszcze zostać jednym z wykonawców Muzycznej Drogi Krzyżowej Biechowskiego. Napisana na chór mieszany i orkiestrę kompozycja, tak jak w ubiegłych latach, będzie prezentowana w Bydgoszczy i okolicach.

Muzyczna Droga Krzyżowa, w całości skomponowana przez bydgoszczanina Michała Biechowskiego, z tekstami Doroty Barwińskiej, to wyjątkowe muzyczne nabożeństwo drogi krzyżowej. Składa się z szesnastu krótkich utworów będących swoistym komentarzem do stacji drogi krzyżowej. Swoją premierę MDK miała w marcu 2015 roku.

Kompletowanie zespołu do tegorocznej edycji trwa. Mile widziani są zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści (szczególnie ci grający na instrumentach smyczkowych). Próby będą odbywały się w czwartki w godz. 19.00–21.00 w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy (ul. Wojska Polskiego 7). Pierwsze dwie, 1 i 8 lutego, będą poświęcone rozczytywaniu głosów.

– Próby są świetną okazją do integracji muzycznych środowisk religijnych w Bydgoszczy i poznania nowych osób – zachęcają organizatorzy. – To też forma warsztatów z emisji głosu i możliwość, by stać się częścią dużego wydarzenia.

Podobnie jak w ubiegłych latach, planowane są trzy wykonania Muzycznej Drogi Krzyżowej: 9 marca (miejsce jeszcze nieustalone), 16 marca (kościół NMP Królowej Polski w Brzozie), 23 marca (kościół Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy).

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor