Religia 7 sty 2019 | Redaktor
Ekologia płci, czyli uszanuj naturę. Wykład w seminarium

fot. www.teologia.amu.edu.pl

Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. UAM Macieja Olczyka „Ekologia płci. Przemilczane akapity encykliki »Laudato si«”. Początek w czwartek (10 stycznia) o godz. 19.00 w WSD w Bydgoszczy.

Autentyczna ekologia, troszcząc się o poszanowanie naturalnego środowiska, nie może uciekać od prawdy, że również człowiek ma swoją naturę, którą powinien właściwie odczytać i uszanować – czytamy w zapowiedzi wykładu. Prelekcja ks. prof. Macieja Olczyka będzie dotyczyć kontrowersyjnych tez teorii „płci kulturowej” (gender), do których krytycznie odniósł się w swojej ekologicznej encyklice papież Franciszek.

Spotkanie odbędzie się 10 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Ksiądz Maciej Olczyk jest profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Teologii Moralnej, Duchowości i Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Pracuje naukowo i dydaktycznie, prowadząc badania w obszarze etyki teologicznej. Wykładowca w seminariach duchownych w Bydgoszczy i Gnieźnie. Autor publikacji z zakresu teologii moralnej fundamentalnej, antropologii teologicznej, teologii małżeństwa i rodziny, bioetyki oraz etyki seksualnej. W swoich pracach nawiązuje do aktualnych problemów społecznych, dylematów etycznych i zachodzących przemian obyczajowych.

Wśród publikacji ks. profesora znajdują się m.in.  książki „Miłość mi wszystko wyjaśniła. Kilka słów na drogę we dwoje” (Gniezno, 2010), „Etos chrześcijańskiego wolontariatu. Studium teologicznomoralne na przykładzie Florenckiej Archikonfraterni Miłosierdzia” (Poznań, 2012), „Eksperyment gender. Od teorii równości płci do ideologii polimorfizmu ekspresji seksualnej” (Gniezno, 2014).

źródło: diecezja.pl, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor