Religia 14 paź 17:50 | mk
Młodzi rywalizowali w ramach Dnia Papieskiego [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Między innymi Karoliadą został uczczony Dzień Papieski w diecezji bydgoskiej. W niedzielę (13 października) w Artego Arenie młodzi brali udział w turniejach, a potem bawili się na koncercie Armii Dzieci.

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się Mszą św. w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Tyrawy.

Następnie na Artego Arenie toczyła się rywalizacja między drużynami poszczególnych dekanatów. Młodzi musieli m.in. wykazać się wiedzą na temat pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy tego wydarzenia.

fot. Anna Kopeć

Nie zabrakło papieskich kremówek, a najlepsi kibice otrzymali nagrody. Imprezę zwieńczył koncert chrześcijańskiego zespołu Armia Dzieci. 

fot. Anna Kopeć

Tradycyjnie w tę niedzielę zbiókę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości zbierała Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

„Dzień Papieski” odbył się pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. – Motto „wzywa nas do tego, żeby powstać z marazmu, z wiary ospałej, wycofanej ku wierze, która daje świadectwo” – zapowiadał przed wydarzeniem ks. dr Marcin Jeirs, rzecznik bydgoskiej kurii.

Za organizację odpowiedzialna była m.in. Fundacja Wiatrak.

Więcej zdjęć w galerii poniżej. 

mk Autor