Religia 2 mar 2018 | Redaktor
Muzyczna Droga Krzyżowa. Dziś pierwsze wykonanie

kadr z nagrania ubiegłorocznej MDK

Wyjątkowe muzyczne nabożeństwo odbywa się już cyklicznie w każdy Wielki Post. W tym roku planowane są cztery wykonania: w Więcborku, Brzozie i dwukrotne w Bydgoszczy.

Muzyczna Droga Krzyżowa, w całości skomponowana przez bydgoszczanina Michała Biechowskiego, z tekstami Doroty Barwińskiej, to wyjątkowe muzyczne nabożeństwo drogi krzyżowej. Składa się z szesnastu krótkich utworów komentujących kolejne stacje. 

W projekcie biorą udział chóry i zespoły muzyczne z Bydgoszczy i Niemcza, instrumentaliści (uczniowie Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy, studenci Akademii Muzycznej) oraz inne osoby chętne. Chór i orkiestrę przygotowuje dyrygent Mateusz Lewandowski.

W tym roku planowane są aż cztery wykonania Muzycznej Drogi Krzyżowej: inauguracja odbędzie się dziś (2 marca) w Więcborku (kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, godz. 18.30). Kolejne nabożeństwa odbędą się 9 marca (kościół pw. Św. Krzyża w Bydgoszczy, godz. 18.30), 16 marca (kościół NMP Królowej Polski w Brzozie, godz. 18.30) i 23 marca (kościół Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, godz. 19.00).

Jednej z ubiegłorocznych realizacji można posłuchać tutaj:

oficjalny plakat MDK
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor