Religia 5 kwi 2019 | Redaktor
Ostatnie dni peregrynacji. Zakończenie w Bazylice [PROGRAM]

Kopia ikony Matki Boskiej Częstochowskiej, fot. Jarosław Kruk, Wikimedia Commons

Dobiega końca peregrynacja kopii jasnorgórskiej ikony w diecezji bydgoskiej. Obraz nawiedzi jeszcze dwie parafie, a w niedzielę (7 kwietnia) odbędzie się oficjalne zakończenie pielgrzymki.

Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymował po Bydgoszczy po 40 latach od pierwszej peregrynacji. Powitanie Królowej Polski odbyło się 1 września 2018 roku w Bazylice Królowej Męczenników

W piątek (5 kwietnia) obraz nawiedził parafię św. Andrzeja Boboli (kościół Jezuitów), gdzie pozostanie do soboty (6 kwietnia ). W nocy trwać będzie czuwanie, o 6.30 godzinki o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a o 7.00 Msza święta. Na godz. 9.00 jezuici zapraszają młodzież przygotowującą się do bierzmowania, o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namszczenia chorych. O godz. 15.00 (wyjątkowo) zostanie odprawione nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem, a o godz. 16.00 Msza św. pożegnalna.

Z placu Kościeleckich ikona zostanie przewieziona do katedry, gdzie o 17.00  rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania. O 17.30 uroczystość powitania przed kościołem, o 18.00 Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. O 21.00 apel jasnogórski, a o północy z soboty na niedzielę pasterka maryjna w intencji powołań kapłańskich.

W niedzielę (7 kwietnia) o 15.00 nabożeństwo  pożegnania. O 15.30 nastąpi przejazd obrazu do Bazyliki św. Wincentego à Paulo, gdzie o 16.00 rozpocznie się Eucharystia na zakończenie peregrynacji w diecezji bydgoskiej.

Mszę św. koncelebrować będą księża biskupi, a homilię wygłosi ks. arcybiskup Jan Pawłowski z Rzymu.

 

fot. By Jarosław Kruk, Wikimedia Commons

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor