Religia 1 mar 2019 | Redaktor
Trzy dni po męsku w Tatrach. Zapisy już dziś

materiał organizatorów

W piątek (1 marca) zaczęły się zapisy na trzydniowe wyjazdy „Tatry po męsku”. Po raz pierwszy odbędzie się turnus dedykowany mężczyznom z Bydgoszczy.

Inicjatywa zrodziła się siedem lat temu, w archidiecezji katowickiej. W tym roku to już osiem trzydniowych turnusów przeznaczonych dla mężczyzn. Uczestnicy wędrują po górach (jedna baza wypadowa), wspólnie uczestniczą w Mszy świętej, słuchają konferencji, modlą się na szlaku. - Celem jest przede wszystkim wzmocnienie męskiego ducha, otwarcie na Boga i drugiego człowieka - mówi bydgoski koordynator „Tatr po męsku” Paweł Kopiński.

Tym razem nowością jest turnus adresowany właśnie do mężczyzn z Bydgoszczy (12-15 września). - Chcemy, żeby zawiązała się wspólnota - tłumaczy koordynator.

 Zgłosić się mogą mężczyźni,  którzy ukończyli 18 lat. Górna granica wieku nie jest określona.

 Po raz pierwszy odbędzie się też turnus dla... pań: „Kobiety w Tatrach”.

Koszt to 380 zł od osoby - w cenie m.in. wyżywienie, nocleg, „pakiet uczestnika”, transport na szlaki, wejściówki do parków, ubezpieczenie grupy. Więcej na stronie www.tatrypomesku.pl. O szczegóły bydgoskiego turnusu można pytać także pod adresem email pawel@tatrypomesku.pl lub telefonicznie: 739 145 777.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor