Religia 10 cze 2019 | Redaktor
Ze śpiewem, tańcem i modlitwą oczekiwali Ducha Świętego

fot. Grzegorz Kargól

Noc siedmiu cudów – pod takim tytułem po raz kolejny odbyło się całonocne (8/9 czerwca) czuwanie w kościele duchaczy (al. Jana Pawła II 117). Księża oraz świeccy w ten sposób uczcili uroczystość zesłania Ducha Świętego.

Tegoroczne czuwanie w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego rozpoczęła Eucharystia w sobotę o godz. 20.00. 

Noc siedmu cudów – nazwa nawiązuje do siedmu darów Ducha Świętego – była podzielona na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się po Eucharystii, w kościele: uczestnicy wysłuchali katechez, obejrzeli scenki teatralne, nie zabrakło też śpiewu, tańca oraz niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Na zakończenie tej części odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników – agape.

fot. Grzegorz Kargól

W tym samym czasie w auli seminaryjnej duchaczy trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W przygotowanej tam kaplicy można być przystąpić do sakramentów pokuty i Komunii świętej.

fot. Grzegorz Kargól

Po agape odbyła się uroczysta procesja z pochodniami wokół kościoła za monstrancją. Tak rozpoczęła się druga część czuwania, z modlitwą wstawienniczą i modlitwą uwielbienia, poprawdzoną przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi” z kościoła jezuitów. Czuwanie zakończyło się poranną jutrznią.

Ojciec Jacek Olczyk, fot. Grzegorz Kargól

Noc siedmu cudów odbyła się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Poprzedziły ją rekolekcje, które w czwartek i piątek (6-7 czerwca) poprowadził jezuita, o. Jacek Olczyk, duchowy opiekun wspólnoty „Miłość Maryi”. Słowo Boże głosił także podczas sobotniego czuwania. W organizację wydarzenia zaangażowani byli duchacze oraz blisko 100 zaprzyjaźnionych z nimi osób świeckich.

W niedzielę (9 czerwca) w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego odbyła się Msza Święta odpustowa.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor