Miasteczku Bydgoszczu 22 cze 2018 | Redaktor
Konwój wstydu. #Rafale oddaj kasę [SATYRA]

fot.bw

I wyszło szydło z worka. Pazerność na kaskę okazała się silniejsza od partyjnego przekazu i przewodnia siła ludu bydgoskiego na sali sesyjnej uchwaliła podwyżkę swojemu przywódcy. Prezydent Bydgoszczu Rafał Bruski od 1 lipca będzie zarabiał maksymalnie wszystko to, co ustawowo może, plus cały zestaw dodatków i nagród.

Dzięki temu sprytnemu wybiegowi, radni rządzącej w Miasteczku Bydgoszczu Platformy Obywatelskiej utarli nos znienawidzonemu prezesowi, który uznał, że „pecunia jednak olet” i nakazał obciąć zarobki m.in. parlamentarzystom i samorządowym włodarzom polskich „metropolii”.

Bydgoska Wyborcza wyliczyła, że „do tej pory prezydent zarabiał 12 359 zł brutto. Jego wynagrodzenie zasadnicze z 6 200 zł mocą rozporządzenia zostało obniżone do 5 000. Bydgoscy radni zwiększyli więc dodatek specjalny, wzrosła też kwota za wysługę lat. W efekcie Rafał Bruski zarobi 12 250 zł, o 109 zł mniej niż do tej pory”.

Jeszcze niedawno politycy PO z zapałem prezentowali całemu światu tak zwany konwój wstydu. Na Wyspie Młyńskiej posłowie Krzysztof Brejza, Michał  Stasiński, Teresa Piotrowska wraz z radnymi Moniką Matowską, Januszem Czwojdą, Jakubem Mikołajczakiem pałali oburzeniem na premie i nagrody rządowych urzędników.  

Gdy okazało się, że „Dobra zmiana” zdecydowała się oddać pieniądze i jednocześnie obniżyć zarobki funkcjonariuszom publicznym, oburzenie przegrało z chciwością i zwyciężył pierwotny platformerski instynkt: „jak tu zakombinować i podatnika wyrolować”.  A że szlify zdobywali w operacjach w stylu „jak zabrać oszczędności emerytalne z OFE i wmówić, że to dla dobra emerytów i finansów publicznych ” ...

Zagrywkę bydgoskich radnych PO skomentował w Internecie poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber, ujawniając treść uchwały: „Aby było zupełnie jasnym. Piszę to tylko dlatego, że PO uprawia na skalę ogólnopolską pełną hipokryzji akcję z podwyżkami, premiami i wynagrodzeniami. Potwierdza się biblijna prawda  »wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną«".

Nam zatem pozostaje bezczelnie skopiować i z lekka zmodyfikować platformerski hasztag, funkcjonujący w mediach społecznościowych i napisać (oczywiście bez żadnej nadziei na odzew): #Rafale, oddaj kasę.

Wasz Satyr

PS. Poniżej publikujemy treść uchwały. Taki „konwój wstydu”

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor