Sport 23 gru 2019 | Redaktor
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden - biegacze w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Od maluchów aż po dorosłych - myślęcińskie ścieżki zapełniły się biegaczami.

22 grudnia (niedziela) odbył się bieg przełajowy w Myślęcinku, w którym wzięło udział 530 biegaczy z naszego regionu. Było to wydarzenie z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które organizowane w wielu miastach Polski gromadzi wielu biegaczy na rywalizacji sportowej podczas maratonów, czy biegów przełajowych.

W niedzielę w Myślęcinku zawodnicy mieli do przebiegnięcia pięciokilometrową trasę. Wygrał 27-letni Damian Rudnik z Bydgoszczy, osiągając czas 15 min. 54 sek. Wśród kobiet najlepsza była 22-letnia Daria Maik z Mroczy, która dydtans ten pokonała w 18 min. 25 sek.

W kategorii mężczyzn drugie miejsce z czasem 15 min. 54 sek. zajął Bartosz Kotłowski z LKS Ostromecko, a na miejscu trzecim był Piotr Frydrychowski z Kleczewa osiągnąwszy czas biegu 16 minut.

Drugie miejsce wśród pań zajęła Marta Szenk z Bydgoszczy z czasem 18 min. 33 sek., a na metę jako trzecia dobiegła Zuzanna Latańska z Papowa Biskupiego w czasie 19 min. 2 sek.

W biegach CITY TRAIL Junior wzięło z kolei udział 285 młodych sportowców. Dzieci miały do pokonania dystans od 300 m do 2 km.

Kilkunastolatkowie z roczników 2004 zamykali listę wiekową juniorów, a najmłodszymi zawodnikami były dzieci z rocznika nawet 2017.

Organizatorzy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden już zapowiadają kolejne biegi na 19 stycznia, 23 lutego i 29 marca. Tak samo jak ten niedzielny, będą one przebiegały na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo.