Sport 26 gru 2017 | Redaktor
Iga Baumgart wyszła za mąż [ZDJĘCIA]

Ślub Igi i Andrzeja w Bazylice Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie/Fot Paweł Skraba/SE

Iga Baumgart i Andrzej Witan zawarli związek małżeński. Ślub wzięli w Koronowie, na weselu bawili się w Bydgoszczy.

Lekkoatletka Iga Baumgart i piłkarz Andrzej Witan są już małżeństwem. 28-letnia brązowa medalistka z Londynu i złota ME w Belgradzie (sztafeta 4x400 m) oraz bramkarz Bytovii Bytów (wcześniej m.in. Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz) byli parą od wielu lat. W Święta Bożego Narodzenia postanowili powiedzieć sobie sakramentalne "tak". Ślub odbył się w  Bazylice Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie, rodzinnym mieście lekkoatletki. A wesele w Bydgoszczy.

Dlaczego wybór padł na akurat Boże Narodzenie?

- Obydwoje jesteśmy sportowcami, więc zgranie terminu graniczy z cudem - śmiała się Iga Baumgart i dodała: - A poza tym nie mogłam być gorsza od koleżanek. Justyna Święty i Małgorzata Hołub wyszły za mąż zaraz po naszym medalu w Londynie (śluby odbyły się we wrześniu - przyp. red.). Był więc sukces i trzy śluby. Teraz czas na kolejne sukcesy i młodszą część sztafety.

Na ślubie Igi Baumgart i Andrzeja Witana pojawiła się cała sztafeta 4 x 400 m - Justyna Święty-Ersetic oraz Małgorzata Kowalik-Hołub, a także Patrycja Wyciszkiewicz, Adrianna Janowicz i Martyna Dąbrowska. Nie zabrało też najlepszej przyjaciółki Igi - Sofii Ennoui, która była druhną panny młodej. Wśród zaproszonych gości było też wielu kolegów Andrzeja Witana z boiska - łącznie na weselu bawiło się ponad 130 osób.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor