Sport 6 lis 17:50 | Redaktor
Relacja z 4 turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej

4 turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się 4.11.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. W zawodach wzięło udział 113 uczestników.

Uroczystość rozpoczęcia swoją obecnością uświetnił biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, zastępca wójta gminy Białe Błota Paweł Zuehlke, poseł na sejm RP Ewa Kozanecka, przedstawicielka rady rodziców Anna Zaderecka. Otwarcia turnieju dokonali dyrektor placówki Mirosław Donarski wraz z orgnizatorem ligi Arkadiuszem Matczyńskim.

Sędzią głównym był Mariusz Matczyński, a towarzyszyli mu Jakub Dwojacki oraz Marek Górny.
Przepiękne puchary za miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane przez SP w Łochowie.

Zwycięzcą w kategorii klas 1-3SP i przedszkoli został Paweł Kosecki, z Katolickiej SP w Bydgoszczy, drugi był Wojciech Boniecki z SP w Rozówce a trzecie Piotr Chrobak z SP w Osielsku.
Wyniki klasy 1-3SP i przedszkola:

Zwycięzcą w kategorii klas 4-6SP został Wiktor Weber w SP w Turzanach, drugi był Radosław Grzemski z SP18 w Grudziądzu a trzecia Laura Wantoch-Rekowska z SP32 w Toruniu.
Wyniki klas 4-6SP:

Zwycięzcą klas 7-8SP i ponadpodstawowych został Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, drugi był Tomasz Olchowy z VI LO w Bydgoszczy a trzecia Maria Górny z XV LO w Bydgoszczy.
Wyniki klas 7-8SP i ponadpodstawowych:

Następny turniej cyklu odbędzie się 25 listopada w Barcinie, wyjątkowo o godzinie 9.00. Wcześniejsza godzina rozpoczęcia spowodowana jest dodatkowym turniejem z par szachowych w blitza (zespoły dwuosobowe z jednej szkoły), który odbędzie się zaraz po zakończeniu ligi. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Ale już za tydzień, 11 listopada zapraszamy do wsi Skąpe na bezpłatny turniej dla dzieci i młodzieży z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

źródło: Arkadiusz Matczyński