Sport 16 lut 2018 | Redaktor
Sektor Polska - spotkanie z księdzem Wąsowiczem

Nazywany nieformalnym kapelanem polskich kibiców, ks. Jarosław Wąsowicz spotka się dziś z czytelnikami w Bydgoszczy na WSG. Będzie promował swoją książkę „Sektor Polska”.

Książka opowiada o fenomenie patriotycznego zaangażowania polskich kibiców, którzy – nawiązując do tradycji wspierania antykomunistycznego oporu w latach 80. – od blisko dekady organizują uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych, wspierają Polaków na Kresach, domagają się rozliczenia zbrodni systemu komunistycznego w Polsce i przygotowują patriotyczne oprawy meczów.

Ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB (ur. 1973 r.) – salezjanin, doktor historii, publicysta. Były członek Federacji Młodzieży Walczącej, autor lub współautor kilkunastu książek. Nazywany nieformalnym kapelanem polskich kibiców. Inicjator Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, Różańca Kibiców i wielu innych akcji społecznych i religijnych.

Szalikowcy, pseudokibice, kibole, ultrasi, chuligani… ale też ludzie ciekawi historii Polski i swoich małych ojczyzn, aktywni działacze społeczni w środowiskach lokalnych, zaangażowani i świadomi patrioci. Środowisko kibicowskie, tak jak każde inne, nie jest wolne od słabości i błędów. Ale od wielu lat pokazuje nam, że są sprawy ważniejsze od nas samych, od partykularnych i ostrych podziałów – to wspólne wartości i tradycja, wiara, pamięć o bohaterach z przeszłości, pomoc rodakom, Ojczyzna. To wspólny sektor „Polska”.

Spotkanie autorskie z ks. Jarosławem Wąsowiczem odbędzie dziś (16 lutego) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Gospodarki K001 w budynku K przy ul. Naruszewicza 11. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor