Sport 6 maj 07:51 | Redaktor
Sukces bydgoskich zawodniczek na Bahamach. Wybiegały srebrny medal [WIDEO]

Od lewej: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Marika Popowicz-Drapała, Justyna Święty-Ersetic/fot. Paweł Skraba

W drugim dniu zawodów World Athletics Relays na Bahamach polska sztafeta 4 x 400 metrów kobiet zajęła w biegu finałowym znakomite drugie miejsce. Kwalifikację olimpijską w repasażach zapewniła sobie męska sztafeta 4 x 400 metrów.

W finale żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów Polki w składzie Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek zajęły znakomite drugie miejsce za ekipą Stanów Zjednoczonych. Ze znakomitej strony zaprezentowała się Kaczmarek. Na początku swojej zmiany była czwarta, ale na przeciwległej prostej wyprzedziła dwie rywalki i ostatecznie przyprowadziła nas zespół na drugiej pozycji. Biało-czerwony uzyskały w finałowej rywalizacji czas 3:24.71.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej sztafeta wywalczyła kwalifikację olimpijską, a w składzie, który wygrał swój bieg eliminacyjny, pobiegła Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz). Z kolei Iga biegała wtedy w sztafecie mieszanej, z którą również udało się zakwalifikować na IO w Paryżu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego po dobrze rozegranym biegu repasażowym przepustkę do startu w igrzyskach wywalczyła męska sztafeta 4 x 400 metrów. Maksymilian Szwed, Mateusz Rzeźniczak, Igor Bogaczyński i Kajetan Duszyński uzyskali w Nassau czas 3:02.91.

Finałowej rywalizacji nie ukończyła żeńska sztafeta 4 x 100 metrów, która zdobyła już bilet do Paryża w eliminacjach. Polki popełniły błąd na drugiej zmianie pomiędzy Moniką Romaszko i Magdaleną Stefanowicz.

Biało-czerwoni ostatecznie nie wystartowali w finale sztafet mieszanych na dystansie 4x400 m, ale z Nassau wracają z kwalifikacją olimpiską w tej konkurencji.

W sumie reprezentacja Polski wywalczyła na Bahamach prawo do startu na igrzskach w obu sztafetach 4 x 400 metrów, żeńskiej 4 x 100 metrów oraz mieszanej 4 x 400 metrów.

Źródło: PZLA, fot. Paweł Skraba