Sport 15 maj 2019 | Redaktor
Trening z mistrzynią, czyli „Monika Pyrek Camp” w Łucznicze [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Monika Pyrek poprowadziła w hali „Łuczniczka” warsztaty skoku o tyczce dla dzieci.

„Monika Pyrek Camp” to impreza sportowa skierowana do uczniów szkół podstawowych z klas 1-3. Warsztaty prowadzone były pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej (trenerów mistrzów i mistrzyń skoku o tyczce) oraz samych „Mistrzów Sportu“. Podczas warsztatów dzieci wykonywały podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz uzyskiwały pierwsze wysokości.

Atrakcją dla uczestników była obecność Moniki Pyrek, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, która aktywnie będzie uczestniczyła w campie razem z dziećmi. Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas na zdrowy posiłek w towarzystwie mistrzyni, która podzieliła się ciekawymi historiami z życia sportowca wyczynowego oraz wręczyła certyfikaty tyczkarskie.

Celem projektu jest zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, w tym w szczególności promocja oraz przybliżenie dyscypliny sportowej lekkoatletyki.

W warsztatach wzięło udział blisko 300 dzieci z bydgoskich szkół podstawowych.

„Monika Pyrek Camp” w Bydgoszczy to poza warsztatami sportowymi także zaproszenie do udziału i kibicowania podczas tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor