Sport 29 kwi 2019 | Redaktor
Wybierają najlepszego sportowca „zimowego”. Wśrod nominowanych Hanna Bakuniak

Hanna Bakuniak/Facebook

Plebiscyt na najlepszego sportowca dyscyplin zimowych sezonu 2018/2019 trwa na stronie „Nasze igrzyska” na Facebooku. W gronie 10 nominowanych jest bydgoszczanka, mistrzyni pływania w zimnej wodzie – Hanna Bakuniak.

W plebiscycie wytypowano sportowców zarówno dyscyplin olimpijskich, jak i nieolimpijskich: łyżwiarstwa short track, skoków narciarskich, psich zaprzęgów, żeglarstwa lodowego i pływania lodowego.

Kryterium były osiągnięcia sportowe - nominowani zostali mistrzowie i wicemistrz świata, zdobywczyni Pucharu Świata, złoci medaliści w pływaniu lodowym: łącznie sześciu kandydatów i cztery kandydatki. Głosowanie odbywa się na profilu Nasze igrzyska . Zwycięzcą zostanie ten sportowiec, który zbierze najwięcej polubień pod zdjęciem.

Jedną z nominowanych jest Hanna Bakuniak, zdobywczyni pięciu medali na mistrzostwach świata i Pucharze Arktyki w pływaniu w lodowatej wodzie, bliskiej 0°C. W swoim kolejnym starcie na mistrzostwach świata zdobyła brązowy medal na 1000 m i srebrny w sztafecie 4x250 m oraz 3 medale w Pucharze Arktyki: złoto na 50 m kraulem, brąz na 200 m kraulem oraz złoto w sztafecie 4x50 m. Są to jej kolejne medale w najwyższej rangą imprezie światowej. W ubiegłym 2018 roku była mistrzynią i wicemistrzynią świata. W sezonie 2018/2019 zajęła jeszcze drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Na bygoszczankę można głosować TUTAJ.

Plebiscyt trwa do końca maja.

źródło: Nasze igrzyska

Czytaj także o ekstremalnej przeprawie (34 km) Hanny Bakuniak: Bydgoszczanka na chłodnych wodach. Wpław pokonała kanał Catalina

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor