STRAŻ MIEJSKA 986 17 kwi 2018 | Redaktor
Pachnąca wiosna na placu Wolności [AKCJA]

Dzieciaki śpiewały piosenki o przyjaźni z czworonogami/fot. bw

Pachnąca wiosna to nie tylko kwitnące kwiaty na trawnikach. Miejscy strażnicy przekonywali dziś (17 kwietnia na placu Wolności, że należy również sprzątać po swoich czworonożnych pupilach.

Rozpalił ognisko na swojej posesji [ZDJĘCIA]

STRAŻ MIEJSKA 986 19 maj 17:52

fot. bw

Straż Miejska w Bydgoszczy zorganizowała happening ekologiczny pod nazwą „Pachnąca wiosna”. „Głównym celem akcji jest propagowanie wśród mieszkańców Bydgoszczy pozytywnych zachowań właścicieli psów, dotyczących sprzątania psich odchodów oraz właściwego zachowania się w stosunku do obcego lub agresywnego psa. Pragniemy również edukować wszystkich w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych przy jednoczesnym pozostawieniu  porządku na naszych ulicach, skwerach i trawnikach” – informują strażnicy.

W ramach akcji przeprowadzony został również konkurs plastyczny na temat „Mój spacer z psem” (w Śródmieściu w SP 58, SP 37, SP 2, SP 47 oraz na Bartodziejach w SP 32, SP 14, ZS 31). W czasie trwania imprezy, co kilkadziesiąt minut przychodziły na plac grupy dzieci z poszczególnych szkół. Strażnicy przeprowadzali tematyczne pogadanki z udziałem psów służbowych oraz psów z KynoParku i bydgoskiego schroniska. Dzieciaki odwdzięczały się występami artystycznymi.

Akcja „Pachnąca wiosna” zrealizowana została wspólnie z Radą Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Radą Osiedla Bartodzieje oraz Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy, Biurem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Nadleśnictwem Żołędowo oraz KynoPark – pozytywne szkolenie psów.

Kolejny happening z cyklu „Pachnąca wiosna” 24 kwietnia przy ul. Polanka 13 w pobliżu „Balatonu”, również w godz. 10.00-13.00.

fot. bw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor