STRAŻ POŻARNA 998 9 sie 23:24 | Redaktor
Dramatyczna akcja ratunkowa po wypadku w Kotomierzu. Poszkodowane zostały dzieci [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998

Poważny wypadek na DK 56 w Kotomierzu (gmina Dobrcz).

W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostało osiem osób. Dwie z nich zostały zakleszczone we wrakach pojazdów. Jako pierwsi na miejscu udzielali pomocy świadkowie zdarzenia. Chwilę po wypadku na miejsce dotarli druhowie z OSP Dobrcz, mieszkający niedaleko miejsca zdarzenia. To oni jako pierwsi ocenili sytuację i podjęli pierwsze czynności, które znacząco wpłynęły na czas w ratowaniu ludzkiego życia.

Do uwolnienia zakleszczonych osób niezbędne okazało się użycie trzech kompletów narzędzi hydraulicznych. Najciężej poszkodowana została pasażerka z audi. Strażacy dokonywali do niej dostęp przez prawie godzinę. Kobieta trafiła na deskę ortopedyczną i natychmiast została przeniesiona do śmigłowca LPR.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało sześć osób dorosłych i dwoje dzieci w wieku około półtora roku. Wszyscy trafili do szpitali. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania.

Dokładne przyczyny ustali policyjne dochodzenie. W działania zaangażowane zostały dwa zastępy z JRG 2 Bydgoszcz i po jednym zastępie z OSP Dobrcz, OSP Wudzyn i OSP Koronowo. Pomocy medycznej udzielało natomiast pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz Śmigłowiec LPR „Ratownik 2”. Droga na czas działań była całkowicie zablokowana.

Źródło i foto: Bydgoszcz998

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor