STRAŻ POŻARNA 998 11 lip 15:38 | Redaktor
Kobieta i troje dzieci uratowane z pożaru w Srebrnicy koło Koronowa [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz 998

Dramatyczna akcja ratunkowa rozegrała się w Srebrnicy niedaleko Koronowa. W budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Ogień odciął drogę ucieczki kobiecie z trójką małych dzieci. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, udało się uniknąć tragedii.

Do akcji wysłane zostały dwa zastępy z OSP KSRG Koronowo, OSP Rózana oraz drabina mechaniczna z JRG 3 Bydgoszcz. Ogień pojawił się w korytarzu budynku, skutecznie odcinając drogę ewakuacji. Dym szybko wypełniał kolejne pomieszczenia.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z Koronowa, którzy kilka minut wcześniej, wraz z drabiną z „trójki” zostali zadysponowani do nadłamanego drzewa, dzięki czemu znajdowali się niedaleko. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji gaśniczej oraz ewakuacji poszkodowanych z budynku. Dzięki ich szybkiej akcji, kobieta wraz z trójką dzieci bezpiecznie opuściła budynek. Jak podkreślają strażacy, na słowa uznania zasługuje właścicielka obiektu, która ryzykując zdrowie i życie rozpoczęła akcje gaśniczą oraz wyniosła z budynku butlę z gazem.

Na miejsce akcji dotarły również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zajęły się poszkodowanymi. Strażacy z Koronowa pomogli zająć się dziećmi. Poza pomocą medyczną, strażacy zapewnili poszkodowanym wsparcie psychiczne. Ostatecznie cała czwórka trafiła do szpitala na dokładne badania. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej nie odnieśli oni praktycznie żadnych obrażeń.

Źródło i materiały zdjęciowe: Bydgoszcz 998

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor