Styl życia 7 sty 12:41 | Redaktor
Duży Rocket, czy cierpliwie czekający Niro?

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Prezentujemy Państwu kolejne dwa sympatyczne pieski, które cierpliwie czekają w schronisku na tych, którzy mogliby je przygarnąć.

Wszyscy, którzy mają pieska ze schroniska potwierdzają, że doświadczają ogromnej wdzięczności ze strony zwierzęcia. Miejmy nadzieję, że i te pieski znajdą właścicieli, a zauważmy, że pies Niro czeka na przygarnięcie już trzeci rok...  

fot. Schronisko dla Zwierząd w Bydgoszczy

Niro to 11-letni mieszaniec sięgający nieco do kolan. Do bydgoskiego schroniska trafił, ponieważ został znaleziony pod koniec lipca 2016 roku w okolicach Glinek. Niro jest sympatycznym psem, choć odwiedzający jakoś go nie zauważają. Dosyć ładnie chodzi na smyczy, a na spacerach jest pogodny i przyjazny. Uwielbia być częstowany smakołykami i potrafi w zamian usiąść i podać łapę. U wolontariuszki w domu zachowywał czystość, a po kilku dniach nawet nic nie zniszczył. Na początku jednak może pojawić się lęk separacyjny. Czeka już długo na swoją szansę. Jedynie z innymi psami różnie się dogaduje, więc szukamy mu domu, gdzie będzie jedynakiem lub zamieszka z uległą suczką. Niro posiada komplet szczepień i jest wykastrowany. Pytając o Niego należy podać numer ewidencyjny: 6120/17.

fot. Schronisko dla Zwierząt Bydgoszcz

Rocket jest dużym samcem w wieku około 4 lat. Do Schroniska trafił w połowie lipca z ulicy Słowiańskiej. Jest przyjazny w stosunku do innych psów, lubi z nimi się ganiać po wybiegu. Chętnie biega za piłeczkami. Zna komendę „siad” i „łapa” a ze smakołyki na pewno nauczy się dużo więcej. Rocket posiada komplet szczepień a przed adopcją zostanie wykastrowany. Jego numer ewidencyjny: 443/19.

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor