Styl życia 23 gru 13:14 | Redaktor
 Kurs „Bezpieczna Kobieta” - ciekawa propozycja policji dla pań

fot. policja

W przedświąteczny piątek 20 grudnia 2019 uczestniczki Bezpiecznej Kobiety pokonywały swoje słabości i nabierały wiary we własne możliwości podczas egzaminu, który uwieńczył trwający od października kurs. Policjanci już zapraszają na kolejną, wiosenną edycję kursu.

Zadaniem Pań było skutecznie obronić się i jak najszybciej oddalić z miejsca zdarzenia podczas symulowanego ataku napastnika, przy pomocy prostych i skutecznych technik poznawanych podczas zajęć. Pomimo faktu, że wszystko działo się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów, a Panie miały świadomość, że to tylko ćwiczenia - adrenalina i emocje były wielkie. Zadbali o to prowadzący zajęcia, asp. Szymon Porażyński i asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Aby dowiedzieć się jak korzystać z tzw. obrony koniecznej w chwili zagrożenia, uczestniczki w pierwszej kolejności musiały poznać, w ramach zajęć teoretycznych, aspekty prawne tego zagadnienia. Dopiero po nabyciu wstępnej wiedzy mogły przystąpić do nauki fizycznych form obronnych. Zadaniem kursu jest przede wszystkim pokazać, że w sytuacji napadowej kobiety nie pozostają bezbronne. Przy uświadomieniu sobie kilku ważnych elementów, w tym jak działa sprawca, potencjalna ofiara może przewidzieć i uniknąć nieszczęścia, a także wyjść cało z opresji, gdy do ataku już dojdzie. Szkolenie to też ma propagować formę ruchu, z którą do tej pory uczestniczki nie miały do czynienia. Część Pań po zakończeniu odnajduje pasję w treningach proponowanych przez bydgoskie kluby związane z systemami i sztukami walk.

Program obejmuje także dwa ważne tematy: Przemoc w rodzinie oraz Pierwszą Pomoc Przedmedyczną. Niejednokrotnie osoba doznająca przemocy od członka rodziny nie jest świadoma, że jest ofiarą przestępstwa. Prowadzący kurs asp. Szymon Porażyński wskazał, jakie zachowania o tym świadczą oraz przedstawił prawne możliwości i procedury, które pozwalają na zmianę takiej sytuacji.

Bezpieczna Kobieta niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla Pań, które ukończyły 18-ty rok życia. W roku dobywają się dwie edycje. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Karłowicza nr 2 w Bydgoszczy policjanci są w stanie zapewnić uczestniczkom kursu bardzo dobre warunki treningowe w profesjonalnie
wyposażonych salach sportowych.

Zapraszamy na Bezpieczna Kobietę - Wiosna 2020!

asp. Szymon Porażyński
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

 

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

not. prasowa KMP Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor