Styl życia 3 mar 11:27 | Redaktor
Miasto promuje oszczędzanie wody. Wymyśl hasło, wygraj ekobutelkę

fot. ilustracyjna, Pixabay

Bydgoszcz uczestniczy w międzynarodowym projekcie City Water Circles, którego celem jest promowanie ponownego wykorzystania lokalnych zasobów wodnych – by zmniejszać zużycie wody. W ramach akcji promocyjnej trwa konkurs z nagrodami.

Projekt jest finansowany w 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa Środkowa. W Bydgoszczy w związku z projektem zaplanowano m.in. budowę dwóch systemów ponownego wykorzystania wody deszczowej zebranej z dachów budynków publicznych i zasileniu ogrodów deszczowych.

Obecnie w ramach projektu przeprowadzana jest ankieta wśród mieszkańców Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego: https://forms.gle/dSz4HfNn4jpnSgS38. Wypełniając ją i wymyślając hasło promujące oszczędzanie wody, można wygrać jedną z 45 ekologicznych butelek na wodę.

Ankieta jest dostępna do 20 marca, wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 marca.

Ogrody deszczowe to nasadzania roślin w gruncie charakteryzującym się dobrą przepuszczalnością i porowatością, zlokalizowanym w pobliżu kanałów burzowych. Dzięki temu ogród zbiera wodę z powierzchni i stopniowo wchłania ją do gruntu.

Ogrody deszczowe zapobiegają obniżaniu się poziomu wód gruntowych i lokalnym podtopieniom, a także pozwala ograniczyć wydatki gospodarstw domowych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor