Styl życia 15 sty 10:36 | Redaktor
Młody Mentos czy urocza Neli? Pieski szukają domu

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Oto czworonożni mieszkańcy bydgoskiego schroniska, czekający na przygarnięcie przez człowieka. Czy znajdą swój dom i stałych opiekunów, którym urozmaicą życie codziennymi spacerami i zabawą?

Oto Mentos i Nala - pieski, które powróciły do schroniska.

Mentos jest średnim samcem w wieku około 1,5 roku. W Schronisku jest już po raz drugi. Za pierwszym razem trafił do nas w kwietniu 2019 roku. Gdy już myśleliśmy, że znalazł ten jedyny dom wrócił do Schroniska w grudniu 2019. Oddany został z powodu częstych ucieczek. Mentos to aktywny pies, ma w sobie sporo energii. Potrzebuje dużo ruchu i zajęcia ponieważ szybko się nudzi. W jego nowym domu na pewno nie może zabraknąć zabawek, które tak bardzo lubi. Zna podstawowe komendy. Dobrze dogaduje się z psami. Jest wykastrowany i posiada komplet szczepień. Jego numer ewidencyjny: 804/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Neli to 8 letnia suczka w typie amstaffa. W Schronisku jest już po raz trzeci. Po raz pierwszy do Schroniska trafiła w 2013 roku ponieważ została znaleziona. Następnie przez te lata była adoptowana i oddawana. We wrześniu 2019 przywieziona została przez straż miejską z ul.Szarych Szeregów. Neli jest pozytywnie nastawionym psem, lubi kontakt z człowiekiem i domaga się pieszczot. Mamy informacje, że w domu wychowywała się ze starszym dzieckiem. Jednak nie powinna mieszkać z innymi zwierzętami. Potrafi zachować czystość. Jest po zabiegu sterylizacji i posiada komplet szczepień. Pytając o nią należy podać numer ewidencyjny: 556/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor