Styl życia 3 lut 11:28 | Redaktor
Pełne radości pieski, mimo swoich przejść. Czy ktoś je przygarnie?

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy-3-02-20

Dwie suczki, jedna doświadczyła zaniedbania oraz porzucenia, a mimo to jest pełna radości, druga pocieszna i pełna energii, dobrze wychowana i kochająca zabawy. Czy znajdą dom?

Łatka to szalona, energiczna suczka w typie foksteriera. Uwielbia wszelkiego rodzaju zabawki, chętnie się nimi bawi. Ma około 6 lat. Na początku grudnia 2019 roku została oddana przez swojego opiekuna, który już nie mógł się nią dłużej zajmować. Suczka była wychowywana w mieszkaniu, potrafiła zachować czystość. Jest łagodna i przyjazna w stosunku do dzieci. Łatka nie toleruje innych suczek oraz małych zwierząt, mogłaby zamieszkać z dużym, łagodnym samcem. Niestety Łatka ma jeden zły nawyk, na spacerze gryzie smycz i niestety udaje jej się ją czasami przegryźć. Dlatego przyszły właściciel powinien popracować z nią nad tym problemem, a na początek zalecane są spacery na łańcuszkowej smyczy. Suczka jest po zabiegu sterylizacji i posiada komplet szczepień. Jej numer ewidencyjny: 6121/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Daisy ma około 2 lat. Jest średniej wielkości i z wyglądu przypomina mieszańca boksera. Za pierwszym razem do Schroniska trafiła na początku sierpnia 2018 roku. Jej opiekun nie zapewniał jej odpowiednich warunków do życia dlatego została odebrana przez inspektorów OTOZ-u. Całe swoje szczenięce życie była przywiązana na łańcuchu do drzewa, spała w budzie. W połowie 2019 roku została adoptowana niestety jej szczęście nie trwało długo. Jej opiekunka zmieniła miejsce zamieszkania a suczkę porzuciła. Daisy to młody i ciekawski pies, trzeba będzie ją jeszcze wychować i wszystkiego nauczyć. Ma w sobie sporo energii i chętnie gania po wybiegu. Z innymi psami ma raczej dobry kontakt choć w niektórych sytuacjach bywa dominująca. Suczka jest po zabiegu sterylizacji i posiada komplet szczepień. Jej numer ewidencyjny: 6002/20.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

 

źródło: Schronisko dla Zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor