Styl życia 11 gru 16:10 | Redaktor
Poznaj drewniane domki od firmy Eko Architektura [REKLAMA]

fot. Eko Architektura

Domki letniskowe oraz domki ogrodowe z drewna w sposób sukcesywny zdobywają sobie coraz większe uznanie polskich klientów. Można śmiało wysunąć tezę, że pod tym względem polski rynek przechodzi obecnie fazę analogiczną do tego, co mają ze sobą wyżej rozwinięte rynki krajów zachodnich, gdzie posiadanie własnego domku z drewna od dłuższego czasu stanowi modny standard, zwłaszcza wśród osób z klasy średniej.

Jeżeli chodzi o przyczyny rosnącej popularności domków drewnianych w różnych wariantach, to wymienia się rozmaite czynniki. Czasami można spotkać się na przykład z hipotezami o zmianie naszego postrzegania wypoczynku. Cotygodniowe weekendowe wyjazdy stają się coraz mniej popularne. Coraz częściej natomiast preferujemy spokojny wypoczynek w miejscu skrojonym dokładnie według naszych własnych potrzeb.

Tematyka takich rozwiązań, jak domki ogrodowe oraz inne warianty domków z drewna zainteresowała nas jednak przede wszystkim od strony technicznej. Po czym można poznać dobrego producenta konstrukcji z drewna? Na co przede wszystkim należy zwracać uwagę przy wyborze konkretnej oferty? Na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć Przemysław Balcewicz, prezes jednego z wiodących producentów domków drewnianych w Polsce, firmy Eko Architektura

Czym należy się kierować, wybierając domki z drewna?

Naszą rozmowę z Przemysławem Balcewiczem z firmy Eko Architektura rozpoczęliśmy od kwestii, która wydaje się nam najbardziej istotna. Wystarczy pobieżny rzut oka, aby przekonać się, że obecnie naprawdę wiele firm oferuje klientom budowę domków z drewna. W jaki sposób w tym zalewie ofert klient może „wyłowić ”propozycję firm naprawdę rzetelnych? Czy w takiej sytuacji można polegać jedynie na renomie i rozpoznawalności danego producenta oferującego nam domki ogrodowe lub inne warianty konstrukcji z drewna? Przemysław Balcewicz odpowiada na te pytania w sposób następujący: 

Przede wszystkim, gorąco dziękuję za zaproszenie do rozmowy. Jak sami Państwo zauważyli, kwestia jest bowiem naprawdę istotna, a poza tym ciekawa. Odnosząc się już natomiast bezpośrednio do Państwa pytań powiem, że renoma owszem może stanowić istotny czynnik wyboru, jednak kierowanie się wyłącznie tym kryterium, to chyba przesadne bezpieczeństwo. Oczywiście, jako prezes jednego z najbardziej [znanych] producentów domków z drewna, nie do końca powinienem wypowiadać się w taki sposób, jednak chciałbym nakreślić sytuację w sposób naprawdę rzetelny. Na co więc klient powinien zwracać uwagę? Oczywiście, portfolio oraz doświadczenie producenta mają znaczenie: pokazują nam przecież bowiem, z jakim producentem właściwie mamy do czynienia.

Kolejne ważne aspekty to precyzja oraz szczegółowość oferty. Dobry producent zawsze udziela klientom dokładnych informacji na temat wszystkich ważnych zagadnień, jak chociażby stosowane technologie w zakresie izolacji cieplnej czy jakość materiałów używanych do produkcji. Przykładowo, w Eko Architekturze korzystamy wyłącznie ze starannie selekcjonowanego drewna o określonych parametrach suchości. Podajemy tę informację na naszej stronie, ponieważ jakość budulca ma ogromne przełożenie na trwałość konstrukcji. Reasumując, producent zawsze powinien być jak najbardziej szczegółowy w zakresie sposobu prezentacji swojej oferty.

Bardzo zaciekawiło nas to, co powiedział Przemysław Balcewicz i trudno jest nam z tym polemizować. Chcemy jednak zadać prezesowi Eko Architektury jeszcze jedno pytanie, tym razem już w sposób bezpośredni związane ze specyfiką prowadzonej przez niego firmy.

Czy ekologia jest ważna?

Zauważyliśmy, że wszystkie konstrukcje dostępne w ofercie Eko Architektury posiadają wysoką klasę energetyczną A lub A+. Sama firma również wielokrotnie podkreśla swoje ekologiczne podejście oraz stosowanie przyjaznych środowisku technologii. Dlaczego jednak powinno to być ważne dla poszczególnego klienta? Pan Przemysław Balcewicz odpowiada: 

Według naszego podejścia ekologia jest ważna dla nas wszystkich jako forma troski o środowisko oraz przyszłość następnych pokoleń. Rozumiem jednak, do czego zmierza zadane przez Państwa pytania. Często pojawia się stereotyp, według którego ekonomia to coś w rodzaju wymysłu bogatych. Nic bardziej mylnego! Wspomnieli Państwo o parametrze klasy energetycznej. Warto wiedzieć, że wyższa klasa energetyczna oznacza niższe zużycie energii, co oczywiście jest ważne dla środowiska, ale także znacząco zmniejsza koszty korzystania z konstrukcji drewnianej. Energia nie jest przecież darmowa. Stąd też w odniesieniu do domków z drewna „bardziej ekologiczne” będzie również oznaczać „mniej kosztowne”. Mam nadzieję, że uznają Państwo taką odpowiedź za wystarczającą.

Faktycznie, trudno nam nie zgodzić się z tak przeprowadzaną argumentacją. Oszczędzanie energii rzeczywiście oznacza przecież również oszczędność pieniędzy, dlatego odpowiedź Przemysława Balcewicza jest jak najbardziej przekonująca. Pozostaje nam więc jedynie podziękować prezesowi firmy Eko Architektury za to, iż przyjął nasze zaproszenie oraz udzielił odpowiedzi na nasze pytania. Czytelników zapraszamy natomiast do zostawiania komentarzy.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą domków całorocznych:

https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domy-caloroczne-z-izolcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor