Styl życia 20 sty 12:42 | Redaktor
Tobiemu zmarł opiekun, a Rusałka włóczyła się po ulicy

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Dziś w Tygodniku prezentujemy Tobiego i Rusałkę, miłe pieski czekające w bydgoskim schronisku na tego, kto je przygarnie. Oto one:

Rusałka to około 12-letnia sunia, która trafiła do bydgoskiego schroniska w styczniu 2019 roku, ponieważ została znaleziona na ulicy. Była mocno wychudzona z zaropiałymi oczkami i miała przerośnięte pazury. Z charakteru jest miła i przyjazna. Może niedosłyszeć, ale pilnuje się człowieka jeśli dobrze pozna. Ma spory apetyt, więc trzeba będzie pilnować jej diety. Zdarza jej się pilnować misek przed innymi psiakami. Rusałka jest zaszczepiona (komplet szczepień) i wysterylizowana. Pytając o Rusałkę należy podać Jej numer ewidencyjny: 0022/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Tobi to około 7-letni mały pies, który trafił do bydgoskiego schroniska na początku stycznia 2019 roku z powodu śmierci opiekuna. Tobi już raz miał mieć dom, ale niestety wrócił z powodu braku akceptacji małych dzieci. Być może to dlatego, że broni zabawek. Szukamy domu bez dzieci. Tobi jest towarzyski i przyjazny. Zawsze chętny na spacery, na które chodzi regularnie. Często jest chwalony przez spacerowiczów Tobi jest wykastrowany i zaszczepiony (komplet szczepień). Pytając o Tobiego należy podać jego numer ewidencyjny: 0029/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor