Styl życia 11 gru 15:11 | Redaktor
W którym banku wziąć kredyt? Sprawdzamy, gdzie najlepiej! [REKLAMA]

Niemal co drugi Polak ma na swoim koncie finansowe zobowiązanie wobec banku. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ taka forma wsparcia pozwala zrealizować dawno odłożone plany czy marzenia. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, samochodowy czy inny sprawdź, do jakiego banku udać się w pierwszej kolejności.

Na koniec czerwca 2018 roku aż 15,36 mln Polaków było aktywnych kredytowo. Chociaż wśród zaciąganych zobowiązań sporą grupę stanowią kredyty hipoteczne, rodacy nie stronią od kredytów gotówkowych i samochodowych. Zainteresowanie tego typu produktami potwierdza serwis dostępny pod adresem https://finanse.rankomat.pl/, w którym w ostatnim czasie można odnotować zwiększony ruch.

Gdzie zaciągnąć kredyt?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od kilku czynników, np.: rodzaju kredytu, konkretnych parametrów.

Załóżmy jednak, że chcesz zaciągnąć kredyt samochodowy na kwotę 60 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy. Na najlepszy kredyt masz szansę w takich bankach jak:

  • BNP Paribas – miesięczna rata: 1185,60 zł, RRSO: 7,14%, całkowita kwota: 71 136 zł,
  • mBank – miesięczna rata: 1223,04 zł, RRSO: 8,54%, całkowita kwota: 73 382,40 zł,
  • Santander Consumer Bank – miesięczna rata: 1248,41 zł, RRSO: 9,49%, całkowita kwota: 74 904,60 zł.

Dla porównania, najdroższą propozycję kredytu przygotował Plus Bank – z miesięczną ratą 1556,88 zł i RRSO na poziomie 20,76%.

Zanim zaciągniesz kredyt, porównaj dostępne oferty

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt samochodowy czy gotówkowy, zawsze porównuj dostępne oferty. Jak pokazuje analiza dostępna na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/, różnice w kosztach mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w całym okresie kredytowania. Nie pozwól więc na przepłacanie – szczególnie, że tak łatwo można uniknąć niepotrzebnego wydatku.

Wybierając kredyt bankowy, zwróć uwagę m.in. na takie aspekty jak:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o całkowitej kwocie do spłaty, ponieważ uwzględnia odsetki oraz koszty pozaodsetkowe,
  • okres kredytowania – im dłuższy, tym niższa miesięczna rata, dzięki czemu możesz dopasować ją do własnych możliwości finansowych,
  • wymagane formalności – nie wszystkie banki udzielają kredytów na identycznych zasadach, dlatego warto wziąć pod uwagę formalności do dopełnienia; w wielu przypadkach wystarczy np. oświadczenie o zarobkach, ale niektóre instytucje wymagają zaświadczenia od pracodawcy itp.

Porównanie ofert – szczególnie przy pomocy serwisu porównywarkowego – nie zajmie wiele czasu. Dlatego warto poświęcić kilkanaście minut na analizę. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle często wynosi różnica między najdroższą a najtańszą ofertą.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor