SĄD 26 sty 2018 | Redaktor
Sąd oddalił wniosek o areszt dla kierowcy [POTRĄCENIE 14-LATKI]

Bydgoski sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla kierowcy, który w poniedziałek 22 stycznia potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, w poniedziałek wczesnym rankiem na przejściu dla pieszych przy ul. Nakielskiej potrącona została 14-latka, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Chwilę wypadku zarejstrował miejscowy monitoring. Film obiegł Internet i telewizyjne serwisy informacyjne. Sprawca wypadku, 64-letni mieszkaniec Nakła, sam zgłosił się na policję. Prokuratura wnioskowała do sądu o trzy miesiące aresztu dla kierowcy.

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury. Postanowił, że sprawca ma wpłacić 20 tysięcy złotych kaucji i pięć razy w tygodniu stawiać się na policji. Sąd uznał, że w przypadku podejrzanego nie zachodzi obawa matactwa, a na to powoływała się prokuratura, składając wniosek o areszt. Sąd przypomniał, że podejrzany sam stawił się na policję, przyznał do winy i chce też dobrowolnie poddać się karze. Dodatkowo do czasu wydania wyroku podejrzany ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, opuszczania kraju i kontaktowania się w tej sprawie z ofiarą i jej opiekunami.

Nastolatka trafiła do szpitala ze złamaniem ręki.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor