SĄD 8 lut 2018 | Redaktor
Śmierć niemowlaka. Podejrzana matka trafi do aresztu

fot. Policja

Podejrzana o zabójstwo dziecka 36-latka najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Tak zadecydował sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez radziejowskich policjantów i prokuratora. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia  doszło we wtorek, 6 lutego, około godz. 5:15. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednej z miejscowości w gm. Piotrków Kujawski, miesięczna dziewczynka jest nieprzytomna, wychłodzona i potrzebuje pomocy.

Na miejscu policjanci ustalili, że zespół  pogotowia udziela pomocy nieprzytomnemu dziecku, które zostało znalezione na polu w pobliżu domu. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo wysiłku lekarzy, po kilku godzinach zmarła.

Do sprawy zatrzymano 36-letnią matkę dziecka. Kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. Trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, ustalili i przesłuchali świadków oraz zgromadzili  wszelkie materiały,  w celu wyjaśnienia tej tragedii. Kobieta usłyszała wczoraj w prokuraturze w Radziejowie zarzut zabójstwa.

Dziś 08 lutego radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzaną  do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. 36-latce grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.

 

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor