Dariusz W.: Jestem niewinny, to żona pobiła Oliwkę!

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 W czwartek (1 czerwca) przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Dariusza W. Śledczy zarzucają mu, że 27 października 2016 roku dotkliwie pobił swoją 4-miesięczną córkę Oliwię. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny i odpowiedzialność zrzuca na matkę dziecka.

W oczekiwaniu na obwodnicę

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 Bydgoszcz jest największym polskim miastem, które wciąż nie doczekało się obwodnicy. Sytuacja ulegnie diametralnej zmianie dopiero za 2,5 roku, kiedy do użytku zostanie oddana ekspresowa „piątka”.

Bydgoska opowieść znad rzeki

Magdalena Gill | 1 cze 2017 Jak rzeka wpłynęła na Bydgoszcz i mieszkających tu ludzi pokaże wystawa, przygotowana przez Muzeum Okręgowe na Wyspie Młyńskiej, w ramach wojewódzkiego projektu „Miasto – Ludzie – Rzeka”.

Premier wyznaczyła termin wyborów w Dobrczu

Wojciech Bielawa | 31 maj 2017 23 lipca odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Dobrcz - zarządziła Beata Szydło. Poprzednia rada została odwołana przez mieszkańców w wyniku referendum.

Będą dotacje dla mieszkańców na wymianę ogrzewania

Redaktor | 30 maj 2017 Miasto chce rozszerzyć program dofinansowania wymiany ogrzewania na ekologiczne dla tych osób, które utraciły możliwość wsparcia w związku z wycofaniem się rządu z programu Kawka III. O przyjęciu uchwały w tej sprawie zadecydują radni podczas jutrzejszej (31 maja) sesji Rady Miasta.

Na śmiecących nie ma sposobu

Andrzej Pawełczak | 30 maj 2017 Dzika plaża w Pieckach nad jeziorem Jezuickim należy do jednego z popularniejszych miejsc wypoczynku bydgoszczan w sezonie letnim. Nikomu nie przeszkadzają tam brak ratowników, punktów gastronomicznych ani tony śmieci.

Zaprotestują przeciwko podwyżkom czynszów i opłat za wywóz śmieci

Wojciech Bielawa | 29 maj 2017 „Stop podwyżkom cen!” – to hasło protestu, którzy organizują radni Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek o godz. 16 wraz z mieszkańcami zaprotestują na Starym Rynku mieszkańców, którzy sprzeciwiają się podwyżkom czynszów ADM i opłat za wywóz śmieci.

Zawisza Bydgoszcz awansował do A klasy

Wojciech Bielawa | 29 maj 2017 Tylko rok bydgoski Zawisza spędził w najniższej klasie rozgrywkowej. W niedzielę niebiesko-czarni awansowali do A klasy. Wszystko dzięki okazałemu zwycięstwu z Victorią Kołaczkowo (6:1) i niespodziewanej porażce Wisły Fordon z Iskrą Zamość Rynarzewo (3:4).