Rowery miejskie wracają na ulice

Magdalena Liczkowska | 28 lut 2017 Od 1 marca znów będziemy mogli korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Czy w tym sezonie pojawią się jakieś zmiany w działaniu systemu?

WKS Zawisza musi oddać miastu pieniądze

Łukasz Religa | 28 lut 2017 Ponad 58 tysięcy złotych musi zwrócić do miejskiej kasy WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. Spółka wegetuje i od ponad pół roku nie zajmuje się tym, do czego została powołana – promocją seniorskiej piłki w Bydgoszczy.

Ciech chce wyciąć blisko 30 hektarów lasu wokół Zachemu

Wojciech Bielawa | 28 lut 2017 Spółka Ciech Nieruchomości apeluje do radnych, aby ci zgodzili się na wycinkę leśnej strefy buforowej w Łęgnowie. - Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby o to prosić – mówi Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Bez kapelmistrza nie ma orkiestry. Protest w Koronowie

Andrzej Pawełczak | 27 lut 2017 Zwoływali się na Facebooku – członkowie orkiestry dętej działającej przy M-GOK w Koronowie, ich rodzice protestowali dzisiaj przeciwko zwolnieniu ich kapelmistrza Mirosława Kordowskiego.

The Telegraph o Bydgoszczy: Miasto o żywej scenie kulturalnej

Łukasz Religa | 27 lut 2017 Popularny brytyjski dziennik ,,The Telegraph” postanowił przygotować turystyczne zestawienie europejskich miast, które nie są zbyt znane, ale warte do odwiedzenia – chociażby w ramach weekendowego wypadu. W tym zestawieniu znalazła się Bydgoszcz.

Afera podsłuchowa w ratuszu?

Łukasz Religa | 26 lut 2017 Sensację podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wywołała wypowiedź radnego Bogdana Dzakanowskiego, który stwierdził, że spotkał na terenie Urzędu Miasta osoby trudniące się montowaniem podsłuchów. Prezydent wypowiedzi radnego nie lekceważy, dlatego o zbadanie sprawy poproszeni zostali prokuratorzy.

Jak lepiej urządzić świat, czyli, czym jest radykalizm?

Andrzej Pawełczak | 26 lut 2017 Premierę najnowszego spektaklu w bydgoskim Teatrze Polskim „Bóg w dom” poprzedziła debata o radykalizmie. Jej uczestnikami byli niezwykli goście: ksiądz, immam i właściciel aktywizującej młodzież siłowni – mieszkańcy brukselskiej dzielnicy Molenbeek, słynącej z wielu islamskich zamachowców.

Pięć lat Tuba Cordis

Michał Jędryka | 26 lut 2017 Dokładnie pięć lat temu, 26 lutego 2012 r., ks. Roman Kneblewski, proboszcz bydgoskiej parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, opublikował pierwsze nagranie w swoim wideoblogu na kanale „Tuba Cordis”.

Jeśli nie Rafał Bruski, to kto? Krótka ławka PO

Wojciech Bielawa | 25 lut 2017 Prezydent Bydgoszczy wciąż wierzy, że PiS nie zabroni mu ubiegać się o reelekcję. - Myślę, że wycofają się z tego pomysłu – mówi. Co jeśli Rafał Bruski się myli? Platforma będzie miała problem, ponieważ ławka rezerwowych jest krótka.

MON zaprasza panie na zajęcia z samoobrony

Redaktor | 25 lut 2017 Rozpoczęły się zapisy na drugą edycję zajęć z samoobrony, które prowadzą wojskowi. W Bydgoszczy ćwiczenia odbędą się w 1. Brygadzie Logistycznej przy ul. Powstańców Warszawy.