Wydarzenia 16 maj 09:49 | Redaktor
Weź udział w konkursach i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Dennis Jarvis from Halifax, Canada, Wikimedia Commons

Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z okazji jubileuszu patrona naszego województwa, Urząd Marszałkowski zachęca mieszkańców regionu do udziału w konkursach. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

– Pragnę zaprosić wszystkich mieszkańców do włączenia się w jubileuszowe obchody, oglądania transmisji telewizyjnych i internetowych oraz udziału w konkursach. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku – zachęca marszałek Piotr Całbecki. 

„Urodziny papieża w moim domu”

W ramach konkursu, Urząd Marszałkowski zachęca mieszkańców województwa do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia). Regulamin konkursu.

Konkurs adresowany jest do:
- członków kół gospodyń wiejskich,
- druhów ochotniczych straży pożarnych,
- sołectw,
- członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

W każdej z powyższych kategorii organizatorzy wybiorą po trzech zwycięzców oraz przyznają po jednym wyróżnieniu. Koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, sołectwa oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które przygotują najładniejsze dekoracje i przystroją nimi swoje miejscowości najpóźniej w dniu urodzin papieża (18 maja), otrzymają nagrody finansowe.

I miejsce – 2 000 złotych,
II miejsce – 1 500 złotych,
III miejsce – 1 000 złotych,
wyróżnienie – 500 złotych.

Zdjęcia wykonanych dekoracji wraz z podpisanym oświadczeniem można przesłać do wtorku (19 maja) na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl, w tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”.

„Mój przyjaciel Jan Paweł II”

Dla tych, którzy chcą uczcić jubileusz setnej rocznicy urodzin papieża poprzez sztukę, przygotowano kolejny konkurs. Do środy (20 maja) można przesyłać zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz utwory literackie i muzyczne, które wiążą się z Janem Pawłem II, jego pielgrzymkami i pontyfikatem. Prace wraz z podpisanym oświadczeniem należy przesyłać na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wpisując „Mój przyjaciel Jan Paweł II”. Regulamin konkursu.

Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie:
- prace indywidualne,
- prace zbiorowe.

Wśród autorów prac indywidualnych, przewidziano nagrody w trzech grupach wiekowych:
do lat 8,
8-15 lat,
powyżej 15 roku życia.

W każdej z powyższych kategorii przyznane bedą trzy nagrody główne i wyróżnienie:

I miejsce – 2 000 złotych,
II miejsce – 1 500 złotych,
III miejsce – 1 000 złotych,
wyróżnienie – 500 złotych.

Prace zbiorowe mogą przesyłać przedszkola, szkoły, młodzieżowe domy kultury i inne placówki oświatowe. Spośród nadesłanych prac wybierane bedą i nagrodzone cztery:

I miejsce – 2 000 złotych,
II miejsce – 1 500 złotych,
III miejsce – 1 000 złotych,
wyróżnienie – 500 złotych.

Urząd Marszałkowski zachęca także do podzielenia się wspomnieniami o papieżu Polaku. Pierwszy film przysłała Aurelii Liwińskiej, urodzona w 1917 roku, torunianka uhonorowana medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

mat. K-PUM (Beata Krzemińska), oprac. red.

fot. Dennis Jarvis 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor