Wydarzenia 7 kwi 18:55 | mk
19 kolejnych zakażonych w województwie. „Pozostańmy w izolacji” 

fot. ilustracyjna, Pixabay

Do 264 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w regionie. We wtorek (7 kwietnia) urząd wojewódzki poinformował o kolejnych 19 chorych.

Wśród zakażonych jest 6 osób z Torunia, 1 osoba z Bydgoszczy, 1 osoba z Inowrocławia, 6 osób z powiatu toruńskiego, 2 osoby z powiatu nakielskiego, 1 osoba z powiatu świeckiego, 1 osoba z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu żnińskiego.

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól dodaje, że spadła liczba nowych zakażeń wśród personelu medycznego. Zgodnie ze wskazaniami, dyrektorzy szpitali mieli ograniczyć migrację personelu między placówkami, by zapobiec ew. rozprzestrzenianiu wirusa.

Rzecznik ostrzega także, że w najbliższych dwóch-trzech tygodniach liczba zakażonych w regionie będzie wzrastać. - Ponawiamy apel, aby pozostawać w domu, przebywać w izolacji, która nam wszystkim jest zalecana.

Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia oraz o śmierci aż 18 osób. Zmarli to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie tylko 7 kwietnia w kraju potwierdzono 253 zachorowania, zmarły 22 osoby. 

Łączna liczba potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń w Polsce to 4666. Zmarło 129 osób.

mk Autor