Wydarzenia 22 wrz 08:11 | Redaktor
Anna Wyszkoni zaśpiewała na finał „Wyprawki dla żaka” [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Koncert charytatywny w hali Łuczniczka zakończył 18. edycję „Wyprawki dla żaka” organizowaną przez Kujawsko-Pomorski Oddział PCK w Bydgoszczy. Plecaki z przyborami wręczała dzieciom - a następnie dla nich zaśpiewała - Anna Wyszkoni.

fot. Anna Kopeć

Już po raz osiemnasty dzieci niepełnosprawne oraz z najuboższych rodzin otrzymają potrzebne im artykuły szkolne i stroje gimnastyczne. Organizatorom „Wyprawki dla żaka” udało się zebrać około 1500 kompletów przyborów dla uczniów z naszego województwa.

Plecaki zostały symbolicznie wręczone 30 dzieciom podczas finału akcji, koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce”. Pozostałe wyprawki zostaną rozprowadzone za pośrednictwem oddziałów rejonowych PCK w całym województwie.

Gościem specjalnym koncertu była Anna Wyszkoni wraz z zespołem. Jej występ poprzedził koncert wokalisty EmFlow z grupą Art Of Dance.

Działania w ramach „Wyprawki dla żaka” rozpoczęły się już w czerwcu. Dzięki ofiarności uczniów z 10 bydgoskich szkół udało się zebrać artykuły szkolne dla około stu dzieci. Potrzebne wyposażenie do szkoły przekazał także długoletni sponsor akcji firma Pentel. W miniony weekend (14-15 września) odbyły się także zbiórki artykułów szkolnych w marketach na terenie Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor