Wydarzenia 2 kwi 22:31 | mk
Aż 73 nowe przypadki zakażenia w województwie [STAN NA 2 KWIETNIA]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Do 157 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim. O 73 kolejnych osobach chorych poinformował wojewoda kujawsko-pomorski.

W grupie zainfekowanych są osoby z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia i z powiatów: chełmińskiego, bydgoskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego i włocławskiego.

Jak tłumaczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, nowe przypadki dotyczą przede wszystkim personelu medycznego, w tym z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - wśród zakażonych są także pacjenci. Testy potwierdziły również zakażenia w lecznicach bydgoskich: Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela, szpitalu wojskowym, dziecięcym, szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza, MSWiA.  Wykryto także przypadek zachorowania w Domu Pomocy Społecznej w Żninie.

- Możliwy paraliż służby zdrowia jest dla nas bardzo niebezpieczny. Jedna z pielęgniarek poruszała się między szpitalami - wyjaśnia wojewoda. Dodaje, że w związku z sytuacją kryzysową trwały narady z dyrektorami placówek. - [Trzeba] ograniczać transmisję między jednostkami służby zdrowia, znaleźć zastępstwo dla tych pielęgniarek i lekarzy - mówi.

Chorzy byli transportowani do szpitali w Grudziądzu i Bydgoszczy. Wojewoda poinformował także o dzialalności izolatorium w Ciechocinku, gdzie znajduje się kilkadziesiąt osób. 

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 2946. 57 osób zmarło.

mk Autor