Wydarzenia 8 sie 18:18 | BR
Banda Mansona wychodzi na wolność

fot. Twitter,@1NewsNZ

Jedna z członkiń sekty Charlesa Mansona może wyjść na wolność. Ubiega się o przedterminowe zwolnienie po 50 latach za kratkami.

Szansę na opuszczenie więzienia po niespełna 50 latach ma Leslie Van Houten. Kalifornijska komisja ds. zwolnień warunkowych rekomenduje jej zwolnienie i twierdzi, że kobieta nie stanowi już zagrożenia. Ostateczna decyzja należy jednak do gubernatora stanu Kalifornia. Ten wcześniej odrzucił już jeden jej wniosek.

 

Leslie Van Houten została skazana za udział w zabójstwie małżeństwa LaBianc w sierpniu 1969 roku. Dnia poprzedniego inni członkowie sekty „Rodzina” dokonali zabójstwa Sharon Tate – żony Romana Polańskiego oraz czterech innych osób. Wszyscy skazani otrzymali wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie starali się bezskutecznie. Część z nich już nie żyje (w tym Charles Manson), a reszta nadal odbywa wyrok.

 

Aby zapobiec możliwemu zwolnieniu list do gubernatora napisała siostra Sharon Tate, w którym wyraziła swoje obawy. Jej zdaniem „popełnienie brutalnego przestępstwa nie ma daty ważności”. Sprawa obecnie 70-letniej Leslie ma zostać szczegółowo przeanalizowana, a decyzja musi zapaść w ciągu najbliższych 4 miesięcy.

 

Na podstawie: antyradio.pl

Blanka Rusinek

 

BR

BR Autor

Redaktor