Wydarzenia 13 cze 19:03 | Redaktor
Bank Pocztowy włącza się do gry z Pałacem. Będzie sponsorem

prezes Zarządu Banku Pocztowego, Sławomir Zawadzki / fot. Anna Kopeć

Bank Pocztowy i KS Pałac Bydgoszcz podpisały dziś (13 czerwca) list intencyjny o współpracy sponsoringowej. Bank będzie wspierać bydgoskie siatkarki przez przynajmniej dwa sezony.

- Bydgoski sport wtedy odnosi sukcesy, kiedy jest oparty na dwóch nogach – na pomocy miasta i pomocy sponsorów – mówił Jarosław Kilanowski, członek Zarządu KS Pałac Bydgoszcz, cytując Adama Soroko. - Dzięki staraniom posła Piotra Króla udało nam się pozyskać ten drugi filar – ogłosił.

List intencyjny pomiędzy Bankiem Pocztowym a KS Pałac Bydgoszcz dotyczy współpracy o charakterze sponsoringowym obejmującej mecze ligowe, pucharowe i towarzyskie klubu w sezonach 2018/2019 i 2019/2020. Obie strony łączy Bydgoszcz.

– Jesteśmy jedynym bankiem ogólnopolskim z siedzibą w Bydgoszczy. To miejsce naszych narodzin, a dla każdego miejsce narodzin jest najważniejsze - mówił prezes Zarządu Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki. Przypomniał też, że to bank jest jednym z największych bydgoskich pracodawców (zatrudnia ponad 550 osób) i podatników. Mówił też o trwającej renowacji siedziby BP przy rondzie Jagiellonów. - Zależy nam na tym, żebyśmy uzupełniali przestrzeń miejską budynkiem na miarę XXI wieku – podkreślił.

To właśnie wspólne – bydgoskie – korzenie banku i klubu stanowiły kluczowy argument do zadeklarowania współpracy. - Potencjalna współpraca postrzegana jest jako doskonała okazja do wzmocnienia wizerunku obu bydgoskich marek (...) oraz promocji miasta Bydgoszczy – czytamy w liście intencyjnym.

Prezes BP Sławomir Zawadzki i członek Zarządu BP Paweł Kopeć z siatkarkami Pałacu Bydgoszcz /fot. Anna Kopeć

Pałac Bydgoszcz w przyszłym sezonie po raz 27. zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej – udało się tego dokonać po, jak przyznaje trener Piotr Makowski, wyjątkowo ciężkim sezonie. Drużyna do ostatniej chwili walczyła o utrzymanie i  ostatecznie bezpieczne 11. miejsce zajęła dopiero po pokonaniu w dwumeczu Legionovii Legionowo.

Zarząd Klubu ma nadzieję, że ze wsparciem Banku Pocztowego i zwiększonym finansowaniem ze strony miasta (w przyszłym sezonie wyniesie ono milion osiemset tysięcy złotych), uda się zawalczyć o wyższe lokaty.

To nie pierwsze wspólne działania obu instytucji - właśnie ze wsparciem Banku Pocztowego w sezonie 2000/2001 bydgoskie siatkarki zdobyły wicemistrzostwo kraju, a w roku 2000 wywalczyły Puchar Polski. Zarówno BP, jak i Pałac, są pełni nadziei na nowe wspólne osiągnięcia. - Wszystkim nam zależy na bydgoskim sporcie. Naszym celem jest to, żeby sprowadzić na mecze więcej kibiców, żeby stworzyć lepszy produkt – mówił trener i członek zarządu KS Pałac, Piotr Makowski. - Wierzę, że razem będziemy budowali sukces, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron – deklarował prezes Zarządu BP Sławomir Zawadzki.

Niewykluczone, że nazwa banku ponownie pojawi się w nazwie zespołu. Szczegóły współpracy są jednak nadal doprecyzowywane.

Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w Pałacu pozostaną rozgrywająca Magdalena Mazurek przyjmujące Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Monika Fedusio, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska oraz libero Monika Jagła. Nie jest jeszcze jasne, czy Piotr Makowski nadal będzie trenerem. 

Prezes BP Sławomir Zawadzki (z prawej), członek Zarządu BP Paweł Kopeć (z lewej) i trener Piotr Makowski (w środku)/fot. Anna Kopeć

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor