Wydarzenia 27 lis 14:45 | Redaktor
Bankomatowi złodzieje wpadli na Szwederowie

fot. ilustracyjna Pixabay

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do kryptowalutowego urządzenia. Kobieta i dwóch mężczyzn zostali zatrzymani tuż przed kradzieżą pieniędzy. W trakcie prowadzonej sprawy wynikły znaczące okoliczności poważnie obciążające zatrzymanych.

Wszystko zaczęło się w minioną niedzielę (24.11.2019) przed południem, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kryptowalutowego bankomatu. Na ulicę Grunwaldzką natychmiast zostali skierowani policjanci. Na miejscu już nikogo nie było.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sprawcy uszkodzili między innymi drzwi wejściowe do obiektu, obudowę bankomatu, a także elektroniczny wyświetlacz. Z wnętrza urządzenia zabrali kasetkę z pieniędzmi. Śledczy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.  

Kilka godzin później dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o podejrzanie zachowujących się osobach w innym obiekcie z kryptowalutowym urządzeniem. Wszystko wskazywało na to, że są to te same osoby odpowiedzialne za włamanie na ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce natychmiast pojechał patrol kryminalnych.

Policjanci zatrzymali w lokalu trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobietę. Przypuszczenia potwierdziły się. Osoby nie zdążyły okraść urządzenia. W samochodzie, którym przyjechali znajdował się łom. Zatrzymani posiadali też gotówkę pochodzącą najprawdopodobniej z poprzedniej kradzieży. 29-latka oraz 28 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Policjanci przeszukali ich mieszkania, w jednym z nich znaleziono kilka porcji amfetaminy.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży z włamaniem. 28-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków, przy czym jak się okazało przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Teraz może mu grozić surowsza kara.

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor