Wydarzenia 8 sty 13:25 | Redaktor
Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

fot. Bydgoski Klub Frondy

Powrót do Jedwabnego – taki tytuł nosi spotkanie z Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym, na które 16 stycznia (czwartek) zaprasza Bydgoski Klub Frondy. To także tytuł najnowszej książki tego autora.

Odkrywanie przed opinią publiczną faktów przestępczych i powiązań przestępców ze znanymi, publicznymi osobami spowodowało, że Sumliński musiał zmierzyć się z ogromnymi problemami. Jego działania były jednak doceniane, zwłaszcza przez świat dziennikarski – wielu profesjonalistów w trudnych chwilach wsparło go publicznym działaniem.

Autor ten był dwukrotnie nominowany do nagrody „Press” w kategorii dziennikarstwa śledczego. W 1997 otrzymał nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za cykl reportaży o nadgranicznej przestępczości zorganizowanej, napisanych pod pseudonimem „Stefan Kukulski”.

Jest absolwentem psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Publikował m. in. w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”, był autorem programów w TVP: „Oblicza prawdy” o działalności SB, magazynu śledczego „30 minut” i wielu reportaży. Jest autorem książek „Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB, „Kto naprawdę go zabił?” o zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki, „Z mocy bezprawia” i najnowszej „Powrót do Jedwabnego”.

Obecnie współpracuje z „Frondą”, magazynem śledczym „Focus” oraz „Polonią Christiana”, jest redaktorem naczelnym „Tygodnika Podlaskiego” oraz zastępcą redaktora naczelnego „Głosu Katolickiego”.

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim odbędzie się 16 stycznia w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) o godz. 19.00.

fot. Bydgoski Klub Frondy

źródło: info ze strony Fb autora

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor