Wydarzenia 16 paź 2018 | jg
Bydgoski Open’er i strefa relaksu nad Brdą. Propozycje Latosa dla młodych

Tomasz Latos proponuje ożywienie Parku Centralnego i nabrzeża Brdy. Chce stworzenia strefy relaksu z leżakami i gastronomią oraz wprowadzenia strefy, gdzie będzie można spożywać alkohol i rozpalić grilla. - Myślę też o festiwalu w rodzaju bydgoskiego Open'era - mówił kandydat na prezydenta Bydgoszczy..

Na dzisiejszej (16 października) konferencji Tomasz Latos, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy, skupił się na propozycjach, które skierowane są w szczególności do osób młodych. Inspiracją dla tych pomysłów były rozmowy z młodzieżą, studentami i innymi młodymi bydgoszczanami.

- Jesteśmy w pobliżu Brdy, w miejscu, które można określić Parkiem Centralnym. Ma ono duży potencjał, który jest niewykorzystany. Tak jak zresztą nabrzeże Brdy – mówił Latos. - Mam propozycję, aby właśnie w tej okolicy, zadbanego Parku Centralnego, stworzyć strefę, w której będzie można spożywać alkohol oraz będzie możliwość postawienia stacjonarnych grillów.

Takie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w innych miastach np. Poznaniu czy Warszawie. Ponadto Latos proponuje stworzenie na Brdą bydgoskiej przystani relaksu. - W niektórych miastach wykorzystuje się do tego kontenery, w Bydgoszczy możemy wykorzystać inne rozwiązania, chociażby być stare barki. W tej przystani mogłyby odbywać się różnego rodzaju koncerty, można by uruchomić gastronomię, ustawić leżaki czy hamaki – tłumaczył kandydat.

Taka strefa miałaby funkcjonować przede wszystkim w sezonie letni, ale przy dobrej pogodzie również wiosną i jesienią. Latos mówił też o ustawieniu w różnych częściach miasta food trucków.

- Młodzież oczekuje też dużych przedsięwzięć artystycznych. Myślę tu o czymś w rodzaju bydgoskiego Open’era. Uważam, że coś na mniejszą skalę można by w Bydgoszczy zorganizować, chociażby w Myślęcinku. To przyciągnęłoby wiele osób do naszego miasta – proponuje kandydat.

Latos wspomniał również o potrzebie poprawy komunikacji miejskiej, w szczególności nocnych połączeń. - W weekendy autobusy nocne jeżdżą tak rzadko, że jest to często to barierą, która powoduje, że ludzie nie odwiedzają starówki czy Myślęcinka – mówił kandydat.

Tomasz Latos zapowiedział, że będzie usiądzie do rozmów ze studentami bydgoskich uczelni, aby poznać ich pomysły na ożywienie miasta oraz że powoła coś w rodzaju ciała doradczego, które pomoże w kreowaniu nowych inicjatyw nakierowanych na ludzi młodych.

- Bydgoszcz zasługuje na duży festiwal muzyczny. To ważne, żeby stworzyć taką swoją własną markę Do tej pory za wiele się nie działo, potrzebujemy nowych imprez – poparł kandydata Julian Drob, przewodniczący Forum Młodych PiS w Bydgoszczy. - Dodam też, że jeszcze przed kilkoma laty mieliśmy więcej klubów w Bydgoszczy, które były wypełnione po brzegi. Teraz jest ich mniej, a i tak nie ma w nich ludzi. Miasto się wyludniło, jest mnie studentów. Potrzeba nowych pomysłów.

Propozycje kandydata popierają również osoby studjujące w Bydgoszczy. - Jestem studentką trzeciego roku na UKW. Cieszę się, że jest taki kandydat jak pan Tomasz Latos i mam nadzieję, że wreszcie coś się w tym mieście zmieni – mówiła Izabela Jóźwiak. - Studiuję historię. Jestem trochę zawiedziony, ponieważ koncertów jest mało, imprez tak samo. A na tak wielkim terenie w centrum Bydgoszczy można by stworzyć coś na wzór Central Parku. Tutaj młodzi ludzie mogliby się integrować i spędzać popołudnia. Lepiej tutaj na świeżym powietrzu niż przed komputerem w domu – dodał Patryk Mróz.

jg Autor