Wydarzenia 14 sty 2019 | Redaktor
Bydgoskie światełko dla Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Milczenie jest tysiąckroć silniejsze od słów – powiedział pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego Karol Słowiński, organizator wiecu w hołdzie pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

fot. Anna Kopeć

Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w poniedziałek (14 stycznia) wieczorem zabrał się tłum bydgoszczan. - Milczenie jest tysiąckroć silniejsze od słów – powiedział Karol Słowiński z Komitetu Obrony Demokracji.

fot. Anna Kopeć

Kondolencje rodzinie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska złożył szef regionalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Michał Moczadło. – Do zamachu doszło w momencie kiedy wysyłaliśmy nasze światełko do nieba, czyli to co siedzi w nas, całą dobroć, żeby pokazać światu, może też tam u góry, że jesteśmy, że walczymy o dzieciaki. Dziękuję, że przyszliście – mówił wyraźnie poruszony.

fot. Anna Kopeć

„W dniu dzisiejszym głęboko wstrząśnięci zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (wraz z m.in. radnymi Szymonem Rogiem, Pawłem Bokiejem i Andrzejem Młyńskim wzięliśmy udział w zapaleniu symbolicznego światełka pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Bydgoszczanie w zadumie i ciszy przeżywali ostatnie tragiczne zdarzenia solidaryzując się z mieszkańcami Gdańska” – napisał na Facebooku Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Anna Kopeć

Pod pomnikiem pojawiło się setki zniczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor