Wydarzenia 1 lip 17:04 | Redaktor
Bydgoszcz powalczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”

fot. ilustracyjna Pixabay

We wrześniu rozpocznie się 1. edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Miłośnicy dwóch kółek mogą wybrać miasto, dla którego będą kręcić kilometry naliczane w bezpłatnej aplikacji.

Na potrzeby organizowanej przez nasze miasto rywalizacji aplikacja Aktywna Bydgoszcz od 1 lipca zmienia nazwę na „Rowerowa Stolica Polski”.

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale aplikację pobrać i skorzystać z jej funkcji można już teraz.  – Formuła jest otwarta, rekreacyjna, ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia – tłumaczył w lutym, ogłaszając rywalizację, Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. 

Na zakończenie zwycięskie miasto otrzyma tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać aplikację i wybrać miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry. Rywalizować będą Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek. Miasta z mniejszą liczbą mieszkańców mają takie same szanse jak te z większą – liczy się nie suma kilometrów, ale suma na liczbę mieszkańców według danych GUS.

W ramach aplikacji można m.in. śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a efekty publikować na portalach społecznościowych. Za podejmowanie wyzwań i ich realizację użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji. Ponadto, w aplikacji każdy może postawić sobie swoje własne cele, a za ich realizację otrzyma odznaczenia. 

Jest to pierwsza rowerowa rywalizacja organizowana przez nasze miasto. Użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz nadal mogą korzystać z jej pozostałych funkcji. 

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor