Wydarzenia 2 kwi 2019 | Redaktor
Bydgoszczanie wśród najlepszych na mistrzostwach kierowców busów [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Aż trzech bydgoskich kierowców zdobyło wyróżnienia w czasie Mistrzostw Polski Kierowców Busów podczas Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na starcie stanęło 16‭ ‬uczestników. Każdy musiał rozwiązać test złożony z‭ ‬15‭ ‬pytań z zakresu przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz transportu drogowego,‭ ‬na który miał tylko 10‭ ‬minut.‭ ‬Kolejną konkurencją był specjalny tor przeszkód.‭  ‬Kierowcy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami w pokonaniu poszczególnych elementów konkurencji,‭ ‬bo jazda po ciasnym łuku,‭ ‬konkurencja z kręglami oraz zaparkowanie pojazdem tyłem do garażu wymagały dużej precyzji i skupienia.‭ ‬Wygrywał ten zawodnik,‭ ‬który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych w pokonaniu toru i uzyskał najlepszy czas.

Jury wytypowało trzech liderów,‭ ‬którymi okazali się Wojciech Klarzyński‭ (‬MPK Poznań‭) ‬Grzegorz Hajdrych ze Śrema.‭ ‬Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Kornacki‭ (‬MZK Bydgoszcz‭)‬.‭ ‬Wyróżnieni za najlepszą znajomość przepisów ruchu drogowego zostali także bydgoszczanie Dariusz Skarbiński‭ (‬pierwsze miejsce‭) ‬oraz‭  ‬Grzegorz Loesche‭ (‬trzecie miejsce‭)‬.‭ ‬

Czwarty w tabeli wyników Mikołaj Słomkowski (kat. B), najmłodszy uczestnik tegorocznych mistrzostw,  okazał się najlepszym na torze w konkurencji z kręglami, a jedynie 25 setnych sekundy w całym wyniku zabrakło mu do podium.

Na zwycięzców czekały liczne nagrody,‭ ‬puchary,‭ ‬statuetki oraz upominki w postaci gadżetów od sponsorów.

Mistrzostwa, które odbyły się w sobotę (30 marca), zostały zorganizowane przez redakcję‭ „‬Polski Traker‭”‬ i Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera,‭ ‬przy wsparciu firm Międzynarodowe Targi Poznańskie,‭ ‬Opel Polska i Trans Expert,‭ ‬Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego i TV Brawo.

fot. nadesłane

sw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor